סיכום תערוכת ישראפוד

כ18000 איש ביקרו בשלושת ימי תערוכת המזון ה36 ישראפוד. הם נהנו מביקור ותצוגה של עשרות רבות של ביתנים שונים ומגוונים של יצרני מזון, יבואני מזון, יצרני מכונות מזון וחומרים נלווים למזון, משווקים ועוד.

כ18000 איש ביקרו בשלושת ימי תערוכת המזון ה36 ישראפוד. הם נהנו  מביקור ותצוגה של עשרות רבות של ביתנים שונים ומגוונים של יצרני מזון, יבואני מזון, יצרני מכונות מזון וחומרים נלווים למזון, משווקים ועוד.


התערוכה משכה אליה נציגי חו"ל ממדינות שונות בעולם: סרביה, צ'כיה, פולין, בילורוסיה, טורקיה והמזרח הרחוק.
בתערוכה הוצגו דברים מיוחדים מאוד.


כך  לדוגמה מחלבת רג'ב, הקיימת למעלה מ40 שנה ומתמחה  בייצור מגוון סוגי גבינות ערביות מחלב בקר.
המוצרים שהוצגו כללו גבינת לאבנה, יוגורט מסוגים שונים, גבינת ברינזה לטיגון והכנת כנאפה ועוד.


חברה מרוסיה בשם HONEY NUT  שהיא יצרנית דובשניות מהעיר טולה, הצידה דובשניות בטעמים שונים. בטעמים מתובלים, עם שיבולת שועל, ובתוספת של 14 תבלינים שונים, כולל ג'ינג'ר, ציפורן וקינמון.


יצרנית ציודי המטבח נירומטל, השיקה בתערוכה סיר עם מחולל קיטור ,בקיבולת של 150 ליטר.
ייצור נירומטל. הסיר הוא בעל מחולל קיטור פנימי משלו. ייעודי להכנת מרקים, צירי מרק ומותאם למטבחים מוסדיים גדולים.
הסיר נרכש כבר על ידי שלוש לקוחות: מלון ליאונרדו מירושלים, קייטרינג מגש מפתח תקווה, ומלון פאור פלז'ה.
נירומטל השיקה גם מחבת טיגון בקיבולות של 150-200 ליטר.
 הייעודי למטבחים מוסדיים גדולים. להכנות של שניצל. אורז. בכמויות גדולות וייעודי גם הוא למטבחים גדולים.


חברת ALTUop  מטורקיה , הציגה בתערוכה ציוד אפיה שכולל תנורים  ומכונות ייצור מולדרים, מיקסרים, מכונות חיתוך.

מפעל החברה שוכן בעיר מלטיה בצפון טורקיה, מייצא ל18 מדינות ברחבי העולם. 
מוצרי הדגל של היצרן כוללים: 1. תנור רוטרי לאפיה 2. תנור שטוח 3. תנורי ספירלה לאפיות.
במסגרת התערוכה התקיימה גם אליפות ישראל באפיה.


אליפות ישראל ה-IV באפייה - לחמי מחמצת 2019
השנה הוחלט בוועדת התחרות שהאליפות פתוחה, לא רק לארטיזנים שהם אופים מקצוענים העוסקים במלאכה כל יום, הגענו למסקנה שבעקבות תופעת הרשתות החברתיות, המידע הוא נחלת  כלל הפודי'ס. ואם לדוגמה מירה פדר ממושב שדה צבי רוצה להתמודד, נערוך מבדקים ומירה אכן התמודדה. כך לגבי אחרים כדוגמת מתמודד ראוי שהוא פנסיונר של משרד הביטחון או מתמודדת שהיא טבחית מקצועית שהתמקדה בבצקי לחם בשנה האחרונה. במהלך ימי התחרות הפליאו הבחורים, רק שתי מתמודדות.  מבין 6 מתחרים ביום הראשון תחרות בתחום FLAT BBREAD  שכללה מקצה פיצות, מקצה פרנה ומקצה חצ'אפורי נציגת הנשים הייתה סניה עמר שמתמחה בבצקי פיצות. וביומיים האחרונים בתחרות לחמי מחמצת השתתפה כאמור מירה פדר, מול עוד עשרה מתמודדים גברים, מסתבר שתחום אפיית הלחם בניגוד לתחום הקונדיטוריה רובו ככולו לא משופע בנשים.......
בשתי התחרויות הפתיעו המתמודדים ביצירתיות שמאפיינת את הישראלים, ביום הראשון הגיעו לשולחן השיפוט פיצות מפתיעות (מקצה פיצה פנטזיה), אם זה ים תיכונית שכללה שילובים מפתיעים של צמחי בר ונגיעות מתוקות. אם זה פיצה מבצק מושחר (שימוש באבץ מאוד טרנדי לצביעת בצקים) כשהטופינג שלה היה מורכב מקציפת חלבה, קרם גבינה קר בשילוב נגיעות קונפי שום וקונפי פלפלים חריפים ממש שילוב אוונגארדי. בסופו של היום הראשון הוכתר לאלוף הפיצה, הפרנה והחצ'אפורי גלעד סולומון ממאפיית לחמא.
החלק המרכזי של האליפות התנהל ביומיים שלאחר מכן, 11 מתמודדים שנבחנו והגיעו למקצה הגמר הגישו כל אחד ספר מתכונים מצולם ומפורט. המתח היה גדול בשעות הראשונות אך התפוגג לאחר שעות הבוקר. על המתמודדים היה להכין לחם מסורתי, חדשני, בריאותי, באגט קלסי, בריוש, ולבסוף להציג את יכולות האירוח בהצגת מגש כריכים ברמת שגרירות.
היו הפתעות בכל מקצה: לחם מסורתי תורגם ע"י המתמודדים בכיוונים שונים החל מלחם זעתר טרי שנקטף השכם באותו בוקר, המשך בלחם תימני הוא הקובנה אבל על בסיס חמאה.....שלא לדבר על לחם פלאפל, וחלה מסורתית מדהימה ומיוחדת. לשופטים שרובם הם אלופי ישראל משנים קודמות הייתה עבודה קשה מאוד והיה ברור שהאליפות תיקבע בהפרש נקודות בודדות.
במקצה לחם חדשני ובריאותי נעשה שימוש רב בשילוב קמחים שהופקו מעדשים, אורז בר, אורז אסור ועוד דגנים וכמובן שימוש רב בקבוצת מוצרים הנחשבים ל"סופר פוד" כגון: מחמצת אינקורן, זירעי צ'יה ואצות וואקאמה. השילובים היו מרעננים, מפתיעים ולעיתים מוגזמים מעט....אחד הלחמים ששבה את לב השופטים היה לחם צבעוני בהשפעת גזר סגול, הלחם היה כל כך טעים ומרקמו היה כל כך מושלם, לחם זה סחט תשואות ספונטניות בפאנל השופטים, ממש מחיאות כפים נלהבות של בכירי ענף האפייה למראה וטעם כל כך מושלמים. 
הזוכה באליפות הלחם עמר מסאלחה, בחור בן 28 שעבד במאפיות מובילות בישראל, נדד מצפון הארץ לדרומה וספג את תורת המחמצות ולחמי השאור מטובי הארטיזנים בארץ. עמר פתח בכפר קרע מקום הולדתו מאפיית ארטיזן מושקעת, והביא לאזור את בשורת לחמי המחמצת וקרואסון וחמאה מאפים אירופאים ללא פשרות. וראה זה פלא, הקהל המקומי עומד בתור ומשלם מחירים הנהוגים יותר בתל אביב....שלא לדבר על ימי שבת שמתאפיינים בקהל מטיילים ישראלי שעוצר וממתין בסבלנות לקבל את הבאגטים המתפצחים, לחמי הבריאות וקרואסונים צרפתיים מושלמים .
עמר מסאלחה בחר להציג בתחרות את המוצרים הבאים:
מסורתי: לחם סובין וטחינה באלאדי
חדשני: לחם אורז בר אסור עם עדשים שחורות ושיבולת שועל 
בריאות: שיפון וקמח מלא 
באגט: קלאסי מושלם
כריכוני שגרירות:
חטיף ערבי מסורתי הכולל לאבנה עלי זעתר טריים על לחם, עגבניות זעתר חריף.
כריך אירופה: הכולל חמאה, גבינה, פטריות כמהין ריחניות ורצועות בקר על מצע לחם עדשים שחורות.
סביח ישראלי: גרסה מאוד אישית של סביח מיניאטורי שסחט קריאות התפעלות גם מהקהל הרחב.
התחרות נערכת כבר שנה רביעית ברציפות ביוזמת השף קונדיטור ג'קי חזן נשיא האופים והמגדנאים בישראל. תקנון התחרות מותאם וזהה לתקנון אליפויות עולם הנערכות כל שנתיים ברחבי אירופה. ג'קי חזן  בעל מנוי מאסטר בינלאומי מטעם האיגוד האירופאי החזק והמקצועי בעולם:
THE WORLD MASTER CHEF SOCIETY 
שיתוף הפעולה בין גיל שטיר, מנכ"ל קבוצת שטיר לבין ג'קי חזן וכן ספונסרים מענף האפייה והקונדיטוריה, מאפשרים קיום תערוכה ברמות הגבוהות ביותר המקדמת את כל ענף האפייה והמזון בארץ.
גיל שטיר:" תערוכת המזון ותעשיות האירוח מלווה את התחומים הללו מדי שנה. השנה ראינו את החידושים והפיתוחים וראינו היענות מדהימה של יצרני חו"ל לחשוף מוצרים חדשים. הכנסים היו מרתקים בפני קהל רב מאוד והם הוכיחו כי הקהל מחפש ללמוד ולהתמקצע בתחומי מזון רבים."

 

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>