מזון משווקים בהתמדה

חברת צחי שיווק מדווחים על מגמת התחזקות בתחום מוצרי האפיה והבצק הקפוא, שצפויה להמשיך במהלך השנה הקרובה. בהתאם למגמה האמורה, הרחיבה החברה את תפריט המוצרים אותו היא משווקת. בראיון עם המנכ"ל, צחי כהן, הוא מספר על הדרך שעשה מהתקופה בה שיווק מיצים מדלת לדלת ועד היום; עוד הוא מסביר מדוע כדאי לעסקים בשוק המזון המוסדי והמקצועי לעבוד עם החברה

ראיון עם צחי כהן מנכ"ל משווקת מוצרי המזון לשוק המוסדי והמקצועי, חברת צחי שיווק, חושף איזה תחום בענף צפוי להתחזק בשנה הקרובה ולמה כדאי לבתי עסק בשוק זה לעבוד עם החברה. הסיבה: איכות והתמדה.

החברה, אותה הקים כהן בשנת 2005, הרחיבה לאחרונה את תפריט המוצרים אותם היא משווקת, עם מגוון מוצרים מתחום האפיה והבצק הקפוא. כהן מאפיין את התחום האמור במגמת התחזקות, הצפויה להמשיך גם במהלך השנה הקרובה.

 

ההתחלה: שיווק מיצים מדלת לדלת
כהן החל את דרכו בענף שיווק המזון בחברה שייצרה מיצים בקריית גת: "ראיתי מודעה בעיתון ונפגשתי עם מנכ"ל החברה, שפעלה אז בקריית גת. התקבלתי לעבודה בשיווק המיצים מדלת לדלת באזור חצור. בשלב מסוים המנכ"ל עודד אותי להתחיל לשווק את המיצים גם במסעדות באזור".

אחרי כ-4 חודשים במהלכם שיווק כהן את המיצים מדלת לדלת, החברה בה הועסק רכשה את יצרנית המיצים, חברת סחוט טרי, וכהן זכה לקידום: "אמרו שעשיתי עבודה טובה, נתנו לי משאית ואיתה שיווקתי את המיצים באזור הצפון. אט אט נגסתי בנתח השוק של משווקים אחרים, שפעלו באזור. בגלל שהפעילות שלי זכתה להצלחה לקוחות רבים התחילו לבקש ממני לשווק מוצרים נוספים אחרים שהיו חסרים להם, כגון  פירות קפואים, מוצרי פסטה ועוד. עם הזמן קיבלתי עוד ועוד פניות מחברות נוספות באזור שביקשו ממני לשלב מוצרים שהן צריכות".

בתפריט: גם אסם ונסטלה
כיום תפריט המוצרים אותם משווקת החברה מגוון והוא כולל גם כאלה של חברת אסם, של חברת נסטלה קינוחים ושל חברת אלסקה המייצרת חרדל, רטבים ועוד.

התפריט מציג מוצרים מקטגוריות שונות, כגון מיצים טבעיים, גלידות וסורבה, משקאות אייס, פירות קפואים, רכזים, מוצרי פסטה, מנות אחרונות, רטבים, צ'יפס קפוא מסוגים שונים ועוד.

ברשימת הלקוחות של החברה אפשר למצוא מגוון בתי עסק הפועלים בשוק המזון המוסדי והמקצועי, כגון בתי קפה, מאפיות, חדרי אוכל ועוד.

האם מתוכננת כניסה לתחומי פעילות נוספים בקרוב?
"בחודש האחרון נכנסו לתפריט המוצרים אותם משווקת החברה מגוון מוצרים חדשים, המיוצרים על ידי שתי חברות: חברה חדשה המייצרת מאפים קפואים וחברה נוספת, המייצרת מגוון מוצרי מזון מטוגנים-קפואים. המוצרים מיועדים לשוק המוסדי והמקצועי, כגון מסעדות, בתי קפה, פיצוציות, חדרי אוכל בבתי מלון, בבתי הארחה ובקיבוצים. כמו כן, מתוכנן מהלך להרחבת הפעילות בתחום מוצרי הבצק".

למה כדאי לבעלי עסקים בשוק המזון המוסדי והמקצועי לעבוד עם החברה?
"רוב בעלי העסקים שמתחילים לעבוד איתנו מתחילים, בדרך כלל, בכמות מצומצמת של מוצרים, עם מוצר או שניים. עם הזמן הם לומדים להכיר את החברה ונחשפים לשירות המעולה, היציב והקבוע; הם מבינים שאנו עומדים מאחורי כל מוצר ומספקים חבילת מוצרים מקיפה ואיכותית, בהתמדה. חבילות המוצרים מספקות מענה לכל תחומי הפעילות של הלקוחות שלנו. לכן הם יכולים לעבוד איתנו ולוותר על הסרבול שבעבודה מול ספקים רבים".

 

כיצד נבנה תפריט המוצרים אותו משווקת החברה?
"התפריט נבנה בהתאם לביקוש מלקוחות; אנו קשובים ללקוחות והם מפנים אותנו למוצרים מבוקשים. בהמשך להפניות אנו מבצעים מחקר שוק ובדיקות ומשלבים מוצרים חדשים בתפריט רק לאחר שעברו תקופת ניסיון. מדובר בתקופה של כחצי שנה, במהלכה אנו לומדים את המוצרים ומנסים אותם. תקופה זו, שכוללת גם בדיקות וטעימות, מסייעת להבין את היתרונות והחסרונות בכל מוצר ומוצר. כך אנו יכולים להתמקד במספר מוצרים של חברה יצרנית מסוימת".

מהי האסטרטגיה של החברה להתמודדות עם תחרות ועם הקשיים הקיימים כיום בענף?
"האסטרטגיה של החברה היא לשמש כמשווקת בלעדית של מוצרים מסוימים באזור הצפון והתעקשות על איכות המוצרים. המוצרים אותם אנו משווקים אמנם לא הזולים ביותר, משום שיש את מי שמוכרים במחירים נמוכים יותר, וכנראה שבהפסד. אך הבלעדיות על מוצרים מסוימים, להם יש ביקוש, מסתברת כאסטרטגיה רווחית ויעילה".

אילו מגמות נוצרו בתחום פעילות החברה בשנה האחרונה ואילו צפויות להתחזק?
"בהמשך לביקוש למוצרי מאפה וקונדיטוריה גם היקף פעילות החברה בתחום זה רשמה מגמת התחזקות; נראה כי מגמה זו תמשיך להתחזק גם במהלך השנה הקרובה".

 

ספר על היעדים של החברה לשנה הקרובה.
"היעדים קשורים בעיקר בהרחבת רשימת הלקוחות ובכניסה לאזורי שיווק חדשים"

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>