רובי המשחיז

לאחרונה החל רובי אברמס, בעלי חברת 'רובי המשחיז', לעבוד על פיתוח שירות חדש להשכרת סכינים. ראיון

לאחרונה החל רובי אברמס, בעלי חברת השחזת הסכינים 'רובי המשחיז', לעבוד על פיתוח שירות חדש של השכרת סכינים. בראיון עימו מספר אברמס על השירות הרווח בארצות הברית, על הקשיים בהחדרתו לארץ ועל היתרונות שהשירות מספק לכל מטבח מוסדי או מקצועי.

השחזת סכין

על הסכין
אברמס הוא שף במקצועו, אך לפני כ-15 שנה הפך לנכה וחיפש עבודה בה יוכל לעסוק בישיבה. חבר שלו העלה את הרעיון שישחיז סכינים: "חשבתי שזה רעיון מצוין, אך לא היה לי מושג מה אני עושה. הרסתי הרבה סכינים שלי ושל אחרים. התחלתי ללמוד את התחום בארץ וגיליתי שאת השירות הזה מספקות מספר משפחות, שעוסקות בתחום עשרות שנים. הידע עובר מדור לדור, בין בני המשפחה. כך שלא היה מי שילמד אותי. מצאתי את עצמי לומד לבד בסיוע של מוכר סכינים בשוק. הייתי מגיע אליו כדי לקנות סכינים, אך עומד וצופה בו שעות, כדי ללמוד. הייתי רואה מה הוא עושה, חוזר לבית המלאכה שלי ומלמד את עצמי. במהלך השנים נחשפתי למידע רב גם באינטרנט ובסרטוני הדרכה מצוינים ביוטיוב. כך צברתי ניסיון רב וידע מקצועי מלא".

ברשימת הלקוחות של אברמס אפשר למצוא קצבים, איטליז, מסעדות, בתי קפה ומגוון בתי עסק אחרים המפעילים מטבחים מקצועיים או מטבחים מוסדיים.

השחזות סכינים

מאילו יתרונות נהנים הלקוחות שלך?
"בין היתרונות המרכזיים גם שירות של איסוף הסכינים מבית העסק והשבתם חזרה לאחר הטיפול. בנוסף, בזכות הניסיון והידע שצברתי אני מציע לכל לקוח בדיקה של כל הסכינים: רווחיות ההשחזה, סכינים פגומות וכולי. בהמשך לבדיקה אני מייעץ מה כדאי להשחיז ומה לא והאם ניתן לשקם סכינים פגומות. ישנם מצבים בהם לא רווחי להשחיז את הסכין ועדיף לרכוש סכין חדשה. חשוב לציין שאני לא מוכר סכינים, אלא רק משחיז ומשקם סכינים".

אילו מאפיינים מבדלים אותך מאחרים העוסקים בתחום?
"המאפיינים המבדלים אותי מאחרים קשורים גם במונחים של מכשירי העבודה וטכניקת העבודה. אני מבצע השחזה מבלי לפגוע בלהב בקצה הסכין ותוך שמירה על הזווית, הדרושה לכללי הכשרות. בהמשך לכך, אין לי בעיה לעבוד עם סכינים מכל הסוגים, בין אם למטבח חלבי ובין אם למטבח בשרי. טכניקת העבודה שלי מתאפשרת משום שאני עובד עם השחזה במים, עם אבן מסוג whet. כמו כן, אני עובד עם מכונה מתוצרת אמריקאית, שמופעלת ידנית והיא מסייעת בביצוע עבודה מדויקת מבלי לפגוע בקצה הלהב, כדי לשמור על השחזה על פי כללי הכשרות".

סכין

סכינים

הדבר הבא: שירות השכרת סכינים
פרט להשחזת סכינים ממגוון סוגים, אברמס מציע גם שירותי השחזה ללהבים במעבדי מזון תעשייתיים, להבים במכונות טחינת בשר ולהבים במגוון מכונות למטבח המוסדי. בין שירותי ההשחזה המקצועיים שהוא מציע גם השחזת להבים וסכינים מפלדת אל-חלד והשחזת סכיני מסור. אברמס: "לא פעם קורה שאני מקבל סכינים עתיקות מלקוחות שמבקשים שאטפל בהן. אחרי התהליך, אני למעשה מחזיר את הסכין לחיים. אני מחזיר לפעילות חפץ שלא היה בשימוש וזה נותן לי סיפוק רב ומוטיבציה להמשיך לעסוק במלאכה הזו".

שתף בטיפים לשימוש ותחזוקה של סכינים במטבח המקצועי.
"כל טבח מקצועי יודע אם הסכין שלו חד או לא. אך אחת הדרכים הרווחות לבדוק את חדות הסכין היא באמצעות חיתוך של עגבניות או פלפלים. אלו פירות עם קרום קשה לחיתוך יחסית והם יכולים להוות מדד ראוי. כדי לשמור על סכינים, כדאי שלכל עובד במטבח יהיה את ה'מקל' עליו מעבירים את הסכין לפני השימוש. ה'מקל' לא באמת משחיז אבל מסייע בשמירה על חדות הסכין. בנוסף, חשוב לדעת שתדירות השחזת הסכינים במטבח מקצועי אמורה לעמוד על בין שישה לשמונה שבועות במטבח בשרי או עשרה שבועות במטבח חלבי. יש לציין שברוב המקרים בהם אני נתקל ממתינים אפילו מעלה משמונה חודשים, עד שהסכין כהה מאוד וכמעט ולא ניתן לעבוד איתה".

איזו פעילות מעסיקה אותך בימים אלה?
"בימים אלה אני עובד על פיתוח תוכנית עסקית שמתמקדת בתחום פעילות נוסף, שירות השכרת סכינים. זהו תחום פעילות אותו אני מעוניין לפתח והוא כולל השכרת סכינים לכל בית עסק שמפעיל מטבח, בעבור תשלום חודשי קבוע. בין היתרונות ששירות מציע, גם סכינים מקצועיות וחדות תמיד; השחזת סכיניםהתאמה מושלמת של הסכין לכל מטרה; עבודה קלה יותר וצמצום היקף תאונות העבודה. זהו שירות רווח ומוכר בארצות הברית, אך בארץ התפישה שונה ורוב בעלי העסקים מעדיפים לרכוש סכינים. מדובר בשינוי בגישה וזה משהו שאני מנסה לעבוד עליו".

ספר על היעדים לשנה הקרובה.
"בין היעדים גם לפתח את תחום השכרת הסכינים ולהתחיל לעבוד עם לפחות אחת מרשתות בתי הקפה, רשתות שיווק המזון או קבוצת חנויות קצבים".
 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>