משחיז סכינים למזון

בקרב יצרני הנקניקים, הגלידות ומפעלי האפיה הקטנים בישראל שמו ידוע היטב. פעמים רבות הוא הציל ממש קו ייצור שקרס בגלל סכיני גימור שנשברו או התכהו לגמרי

משה רוטנברג, הבעלים והמנהל של יודלביץ השחזות נמנה עם אחרוני המומחים העוסקים בתחום.

בבית המלאכה המיוחד שלו בדרום תל אביב הוא עובד יחד עם פועל נוסף על שתי מכונות השחזה מתקדמות. מכל עבר פזורים סכיני מכונות מזון בכל מיני צורות וגדלים.

איך אומרים -לסכינים לא משעמם כאן!

 בית המלאכה היה שייך עד לפני שנה לדוב יודלביץ, דודו של משה.

משה, רכש את בית המלאכה על ציודיו וקשריו, ומאז הוא הבעלים.

בית המלאכה מתמחה גם כיום  מלבד מזון בתחומים נוספים: דפוס,  גילופי עץ ותעשיית הנייר.

משה רוטנברג שהוא בן קיבוץ ניר ברמת הגולן, נכנס לתחום לאחר שניסה את מזלו שנתיים בארצות-הברית, חזר לישראל וניסה לעסוק בצורפות תעשייתית. כאשר נוכח שזה לא הולך פנה לעבוד אצל דודו, כך עבד כמשחיז במשך שלושים שנה עד שרכש את המפעל הקטן והחל לנהל אותו.

 

שתי מכונות מתקדמות ביותר תוצרת חברת GOCKEL  הגרמנית עושות במלאכה. המכונה הראשונה מיועדת לסכיני היי ספיד והמכונה השניה מיועדת לסכינים אחרות שהן  עדינות ואיכותיות יותר.

המכונות הללו נחשבות בתור המכונות המובילות בעולם בתחומם ולדבריו של משה אין משחיז סכינים איכותי בעולם שאינו מחזיק מכונות של החברה הזאת.

הלקוחות של משה  בתחום המזון הם: מפעלי ייצור נקניק, מאפיות גדולות, ויצרני גלידה.

לכל אחד מהתחומים הללו סכיני גימור מיוחדים משלהם.

בענף ייצור הנקניקים הסכינים הם סכיני חצי פרסה לחיתוכי בשר, למאפיות ובתי מאפה יש סכינים מיוחדים, המצריכים רמות דיוק גבוהות למשל סכינים לחיתוך שקדי מרק למילוי. ליצרני הגלידה מדובר בסכינים עדינות אבל בעלות רמות חיתוך מדויקות ביותר.

"השחזה זה עסק אומנתי לכל דבר", מציין משה.

"אבל מה שמאפיין למשל את ענף המזון במרבית סוגי הסכינים שנמצאים בשימוש זאת העובדה שמדובר בסכינים העשויות ממתכות אצילות כמו נירוסטה. חומר לא ממגנט, נטול חלודה ולכן מצריך עבודה מיוחדת"

"הסכינים מגיעים לעיתים קרובות במצב קשה- עקומים, שחוקים, מעוותים. צריך שהמשחיז יידע את המידות המדויקות שלהם, ידע לקרוא את המפרט הטכני שלהם, על מנת לזהות את הבעיות ולדעת כיצד לטפל בהם נכון.

מה היתרונות שיש לך בתור משחיז סכינים?

"דיוק מירבי בעבודה, זה מצריך יכולת להתאים היטב את הסכינים בדיוק למטרה שלשמה הן נועדו. נסיון מקצועי רב שנים למכונות מסוגים שונים, כולל דברים מיוחדים מאוד. איכות עבודה, כלומר אני יכול לקחת סכין של ייצור נקניק  ולייעל באופן משמעותי את השימוש בה דווקא דרך השיפוץ שלה ובכך אני משפר למעשה גם את ביצועיה. יחסי אנוש ברמה גבוה שהם הבסיס הראוי לכל התייחסות בין לקוח לספק ומבחינה זו אני בהחלט מעניק ונותן את המיטב שאני יכול לתת כאן".

כיצד צריך לשמור על איכות הסכינים ותקינותם?

"לשים לב ראשית כל להרכבה שלהם, הרכבה בלתי מדוייקת יוצרת בעיות גדולות, בפרט בענף המזון, וזה עלול ממילא ליצור נזק לתהליך הייצור בכללותו.  דבר שני לקרוא היטב היטב את אופן אחזקת הסכין ושימור פעולותיה. כיצד לנקות אותה, כיצד להימנע משימוש יתר בה, והכי חשוב לא להזניח בכלל את נושא ההשחזה שלה".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>