יוליוס, קיסר בפתרונות אחסון מזון

הפרויקט המרגש הנוכחי עליו עובדים בחברת פתרונות האחסון למזון, יוליוס הנדסה, הוא למעשה אחד הגדולים בארץ בשנים האחרונות: עיר הבה"דים של צה"ל. בראיון עם מנהל השיווק והפיתוח העסקי, רועי זונשיין, הוא מספר על פעילות החברה, המתמקדת בפיתוח, חדשנות וייצור מוצרי איכות ישראליים; ומסביר מדוע בחירה במוצרי החברה, תוצרת כחול-לבן, מהווה יתרון משמעותי עבור הלקוחות.

הפרויקט המרגש הנוכחי עליו עובדים בחברת פתרונות האחסון למזון, יוליוס הנדסה, הוא למעשה אחד הגדולים בארץ בשנים האחרונות: עיר הבה"דים של צה"ל. בראיון עם מנהל השיווק והפיתוח העסקי, רועי זונשיין, הוא מספר על פעילות החברה, המתמקדת בפיתוח, חדשנות וייצור מוצרי איכות ישראליים; ומסביר מדוע בחירה במוצרי החברה, תוצרת כחול-לבן, מהווה יתרון משמעותי עבור הלקוחות.

4 דורות של יצרני פתרונות
החברה עוסקת בייצור, יבוא ושיווק של פתרונות אחסון, עם התמחות בפתרונות לענף המזון בארץ ובעולם. בנוסף, מציעה החברה גם פתרונות הגנה לקירות, פתרונות שינוע ועוד. המייסד, מנחם פלינט, החל את דרכו בחברה אחרת, שהוקמה בשלהי שנות ה-40 של המאה הקודמת, כאשר קבוצת יזמים הקימה את מפעל עבודות הנירוסטה הראשון בישראל. המפעל, הוקם בתל אביב תחת השם, נירוסטה.

זונשיין: "פלינט הוא סבא רבא שלי, כך שאני דור רביעי בתחום. בשנת 1955 החל סבי, יגאל, את עבודתו במפעל, במחלקת הכבישה הכבדה. במהלך השנים הוא התקדם בחברה ותפס מקום רציני בהנהלה. בתחילת שנות ה-80 בעקבות שינויים שונים, הוא עזב את החברה ויצא לדרך חדשה. הוא החל לעסוק בפיתוח ושיווק של מוצרים לתחום המזון. בשנת 1987 הוא הקים את חברת יוליוס הנדסה. במהלך תקופת פעילותו בענף המזון הוא צבר ידע וניסיון רב, וזיהה בעיה לא פתורה בתחום האחסון. החברה הוקמה במטרה לתת פתרון לבעיית ההגיינה באזורי אחסון, בחדרי קירור ובמטבחים. כך, החברה היתה הראשונה בעולם, שפיתחה מערכות מדפים המשלבות עבודות נירוסטה ופלסטיק".

החדשנות עושה את ההבדל
החברה עברה כמה שינויים מאז הקמתה, אך כבר בתחילת דרכה חרטה על דגלה את חזון הפיתוח והחדשנות. לדברי זונשיין, החדשנות עושה את כל ההבדל בשוק תחרותי, כגון זה בו פועלת החברה. לכן מקפידים בחברה על עדכניות והתפתחות יחד עם השוק המשתנה. זאת על מנת לספק את הפתרונות הטובים ביותר. זונשיין: "יצרן המכוניות, הנרי פורד, אמר פעם, 'אילו היית שואל את האנשים מה הם רוצים - הם היו מבקשים סוס טוב יותר".

מאילו יתרונות נהנים לקוחות החברה?
"לקוחות החברה נהנים מצוות מקצועי, שיודע לתת ייעוץ ולא רק הצעות מחיר. הרי, ישנן בערך 100 אפשרויות לתכנן מדפים, מעצם הפרמטרים המשתנים בהתאם לדרישות החלל והלקוח: גבהים, מרווחים בין הקומות, עומקים, מפתחים בין העמודים וכולי. כמו גם הפרמטר הבסיסי ביותר: מהו סוג המדפים המתאים ביותר. צוות החברה אוחז בניסיון עשיר, שנצבר במשך שנים ואנו שמחים לחלוק את הידע הזה עם כל לקוח מחדש. יתרון נוסף בא לידי ביטוי, בכך שהחברה מייצרת את מוצריה בארץ, בידיים ישראליות. זהו יתרון עצום ללקוח, משום שמלבד התרומה לכלכלה הישראלית, הוא זוכה לגמישות משמעותית במאפייני המוצר. כמו כן, זמן התגובה שלנו מהיר מאוד ואנו יודעים להתאים את המוצר בדיוק לדרישות הלקוח".

אילו מאפיינים מבדלים את החברה מחברות אחרות בתחום?
"משום שהחברה היא חברה יצרנית, אנו מרגישים וחיים את המוצר. זו המומחיות שלנו. אנו משתדלים להתמקד ולא להיכנס למספר רב של תחומים וקטגוריות מוצרים. כך שאנו מומחים בנישה שלנו ויודעים לעשות את העבודה הכי טוב שיש".

איזו אסטרטגיה גיבשתם להתמודדות עם התחרות בתחום?
"עולם השיווק בארץ ובעולם עבר מספר טלטלות בשנים האחרונות, במיוחד אחרי מחאת הקוטג' של קיץ 2011. בהמשך לכך, אנו פועלים כיום בשוק מוטה מחיר, אך בו זמנית זהו שוק שדורש התמחות. לכן אנחנו מתמקדים בהיצע פתרונות מבוססיValue for money . אנו נותנים מוצר מצוין במחיר מצוין. כדי להתמודד עם דרישות השוק לפתרונות זולים יותר. אנו מציעים מגוון גדול של פתרונות ברמות מחיר שונות. כך כל לקוח יכול למצוא את הפתרון שמתאים לו".

לוקחים חלק באחד הפרויקטים הגדולים בארץ
הפרויקט המרגש הנוכחי עליו עובדים בחברה בימים אלה הוא למעשה אחד הגדולים בארץ בשנים האחרונות: עיר הבה"דים של צה"ל. החברה לוקחת חלק בפרויקט האמור ותהיה אחראית על כל מערך המידוף בחדרי האוכל ובמטבחי עיר הבה"דים.

זונשיין: "זה הולך להיות פרויקט מורכב ומעניין, אשר מתגבש בימים אלה. עיר הבה"דים היא בעצם קריית ההדרכה של צה"ל בנגב. כך שההערכה היא שבשנה אחת יעברו במקום כ-90 אלף חיילים".

שתף ברגע המספק ביותר בתהליך העבודה.
"הרגע המספק ביותר הוא, כאשר מקבלים ליד בפעם הראשונה דוגמא של חלק שתהליך התכנון שלו נמשך חודשים; הרגע בו הדמיה ממוחשבת הופכת למוצר פיזי. אני אוהב את כל מה שקשור בפיתוח מוצרים חדשים; אני אוהב להפתיע את הלקוחות ולספק פתרונות שהם אפילו לא ידעו על קיומם".

מהן המגמות המובילות את התחום ואילו צפויות להתחזק בשנה הקרובה?
"הענף שלנו די יציב ואין הרבה 'רעידות אדמה'. אני מאמין שגם בשנה הקרובה, כמו במהלך קודמתה, תתחזק מגמת הבחירה במוצר ישראלי".

 

מה תמליץ לבעלי עסקים המעוניינים לפתח ולקדם את העסק שלהם?
"חשיבה יצירתית והרבה עבודה קשה. אני הגעתי לחברה אחרי תקופה בה עבדתי בעולם הקריאיטיב, בתחום הפרסום. בעבודתי, אני משתדל לנצל את הידע והכלים שצברתי ולתרגם אותם לעולם העסקים. חשיבה יצירתית יכולה לבוא לידי ביטוי בפיתוח מוצרים חדשים, בניהול צוות העובדים וכמובן שגם בתחום המכירות".

ספר על יעדי החברה לשנה הקרובה.
"בין היעדים שהצבנו לשנה הקרובה גם להמשיך את מגמת הצמיחה ולהגדיל את נתח השוק של החברה בארץ".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>