אלפא גז

לבעלי חברת אלפא גז, אריה (לאון) מאיר, יש רק חלום אחד: למצוא מישהו שימשיך לנהל את החברה לאחר פרישתו. בראיון עמו הוא מספר על הדרך שעשה וכיצד הפכה החברה לאחת המובילות בתחומה, עם רשימת לקוחות הכוללת כמה מהחברות ומהמסעדות המובילות את ענף המזון המוסדי, כגון קייטרינג ISS, אגאדיר, בלאק, טמפל בר, הבית התאילנדי ועוד

לבעלי חברת אלפא גז, אריה (לאון) מאיר, יש רק חלום אחד: למצוא מישהו שימשיך לנהל את החברה לאחר פרישתו. בראיון עמו הוא מספר על הדרך שעשה וכיצד הפכה החברה לאחת המובילות בתחומה, עם רשימת לקוחות הכוללת כמה מהחברות ומהמסעדות המובילות בענף המזון המוסדי, כגון קייטרינג  ISS, אגאדיר, בלאק, טמפל בר, המסעדות של שף שאול בן אדרת, הבית התאילנדי ועוד.

הלקוחות נהנים ממומחיות בכל שלבי ייצור מכשירי גז
בחברה  מייצרים ציוד ומכשירי גז למטבחים מוסדיים בגופים גדולים, במקביל לייצור עבור השוק הפרטי. בתפריט המוצרים ללקוחות עסקיים ניתן למצוא יצור של מגוון מוצרים, כגון כיריים, תנורים, פלאנצ'ה-פלטת גריל, ווקים, מתקני שווארמה, סלמנדר-מכשיר הקרמה ועוד. תפריט המוצרים ללקוחות פרטיים, כולל בעיקר מכשירי גריל גז תעשייתי, גרילים מובנים וייצור על פי דרישה.

את החברה הקים מאיר בשנת 1991, לאחר שצבר ניסיון של כ-20 שנה. מאיר: "דוד שלי עבד בחברת סופרגז ולעתים הוא נהג לקחת אותי איתו לעבודה. כך, מאז שנת 1971 התחלתי ללמוד את התחום. בשלב מסוים גם אבא שלי התחיל לעבוד באותה חברת גז וגם הוא הראה לי איך עובדים. אחרי שסיימתי את לימודי בתיכון מקצועי ואת השירות הצבאי התקבלתי ללימודי הנדסאי. עד תחילת הלימודים עבדתי בבית מלאכה לציוד גז והבעלים היה המורה שלי. למדתי ממנו הכל. פיתחתי לעצמי כל מיני שיטות וטכניקות עבודה, ובשלב מסוים הפכתי למנהל המפעל. תכננתי ציוד גז למטבחים גדולים עד שהבעלים נפטר. בשנת 1985 החברה נרכשה על ידי בעלים אחר וזכתה במכרז גדול מאוד. לאחר סיום תקופת המכרז החברה פשטה את הרגל. אני החלטתי להמשיך הלאה והקמתי את חברת אלפא גז, כעסק עצמאי".

פעילות החברה מתמקדת במכשירים ובציוד למטבח המוסדי, עם עבודות מנירוסטה וכל הקשור בייצור מכשירי גז. כל שלבי הייצור מתבצעים במפעל החברה והלקוחות נהנים גם משירות וליווי הפרויקט, משלבי התכנון ועד שחברת הגז מאשרת שהמוצר יוצר לפי התקן הדרוש של מכון התקנים הארצי.

מה מייחד את החברה ומוצריה מהמתחרים?
"בין המאפיינים שמבדלים את החברה מהמתחרים, גם העובדה שאנו מסוגלים לתת מענה לכל לקוח בהתאם לדרישה ולצרכים. אנחנו לא עובדים לפי סטנדרט מסוים, אלא לפי הזמנה. בו זמנית אנו מספקים מוצרים באיכות מצוינת ולכן המחירים גבוהים מעט ביחס לשוק. אך המוצר שאנו מספקים הוא הטוב ביותר, נוח לטיפול ולתחזוקה ועמיד לאורך שנים. מאפיין נוסף שמבדל את החברה הוא הסמכות לעבוד בתחום הגז והידע הרב שיש לי. אני יודע לתכנן את המכשיר ולייצר אותו. זאת, להבדיל מחברות אחרות שאמנם עוסקות בייצור מנירוסטה, אך ללא ידע וניסיון בתחום הגז. אנו יודעים לבצע את כל שלבי הייצור, ולייצר מוצר שיהיה איכותי, עמיד, קל לתפעול ולתחזוקה על ידי הטכנאי. בנוסף, המוצרים של החברה מחזיקים מעמד שנים רבות עם תחזוקה מינימלית. זאת, להבדיל מרוב היצרנים שמרוויחים מהשירות, כי המוצרים לא עמידים ואיכותיים כבעבר. אני שייך לדור קודם, שמייצר איכות שתשאר לשנים ולא מרוויח מהשירות".

חדשנות: פחות טכנולוגיה יותר עיצוב
מאיר מספר, כי בתחום הפעילות של החברה קיימת תחרות משמעותית, נוכח פעילות יבוא משמעותית של ציוד ומכשירים מחוץ לארץ.

איך אתה מתמודד עם תחרות?
"אין כמו לקוח מרוצה, משום שהוא מסייע לשם ולמוניטין לעבור מפה לאוזן. כך השם שלי הולך לפני ורוב העבודות הגדולות מתקבלות בעקבות לקוחות מרוצים. אני מתמקד בשמירה על הרמה המקצועית הגבוהה ביותר ובייצור מוצרי איכות, אמינים ועמידים, שעובדים שנים ללא תקלות. זאת, בליווי שירות ותמיכה, החשובים לכל בעל עסק שמפעיל מטבח מוסדי".

אילו מגמות מובילות את פעילות החברה בשנה האחרונה?
"בתחום הטכנולוגי כמעט ואין התפתחויות בשנים האחרונות. מנגד, תחום עיצוב המוצר מתחדש תמיד. בהמשך לכך נרשמת מגמת צמיחה בביקוש למוצרים מעוצבים יותר".

ספר על פרויקט עכשווי עליו עובדים בחברה בתקופה הנוכחית?
"בתקופה הנוכחית אני עובד על ציוד לסניף חדש של רשת מסעדות אגאדיר ועל ציוד לסניף חדש של מסעדת הבית התאילנדי. מדובר בפרויקטים שמגיעים, משום שאני עובד עם אותם לקוחות שנים רבות וממשיך לעבוד איתם. הפרויקטים מהווים המשך לאלו שביצעתי עבור אותם לקוחות בעבר. כך, למשל, בתקופה הנוכחית ישנן מספר מסעדות שפותחות סניפים חדשים. אני עובד איתן מאז שהחלו את פעילותן בתחום ולכן הבעלים פונים אלי שוב, כשיש צורך בציוד לסניפים החדשים".

 

ספר על היעדים לשנה הקרובה.
"בין היעדים לשנה הקרובה גם לפתח את החברה ולהגדיל את היקף העבודה, על מנת שהעסק יוכל להמשיך ולהתקיים. בשנים האחרונות החלום שלי הוא למצוא בחור שיקח לידיו את המושכות וימשיך את הפעילות בחברה לקראת פרישתי. הקמתי את העסק מאפס ובניתי הכל בעשר אצבעותי, בהתבסס על קשרים שהיו לי עם חברות הגז. יצרתי קשרים חבריים עם הלקוחות ואני מחפש מישהו שיהיה מעוניין לעבוד איתי, לזכות בהכשרה מקצועית וליהנות מהיחסים האלה שיצרתי עם הלקוחות. כך הם יכירו אותו והוא יוכל להמשיך את הפעילות, גם לאחר שכבר לא אוכל להמשיך לעבוד. זה החלום שלי ואני מוכן ללוות את אותו אדם כל עוד אהיה פעיל".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>