איכות בשקית

בעלי חברת שקולניק שקיות, פניאל שקולניק, מספר על האסטרטגיה, שגיבשה החברה על מנת להתמודד עם התחרות המשמעותית בתחום. עוד הוא מסביר מדוע, למרות המודעות המתגברת לשמירה על איכות הסביבה, עדיין הביקוש לשקיות מתכלות לא משמעותי כפי שהיה צפוי. ראיון

יצרנית השקיות, חברת איפא שקולניק, מייצרת שקיות מכל סוג ולכל דורש: החל משקיות קטנטנות בגודל של 4X6 ס"מ, ועד לשקיות ענק בגודל של 2X3 מטר. בין המוצרים המבוקשים בתפריט אותו מציעה החברה, גם שקיות משלוחים המודפסות בפרוצס מלא, שקיות 'דליה' לרשתות המזון הגדולות, שקיות שרוך, שקיות נייר לאשפה ועוד.

 

למרות המודעות המתגברת לשמירה על איכות הסביבה, השקיות המתכלות אינן ברשימה האמורה. בראיון עם פניאל שקולניק, אחד משני בעלי החברה, הוא מסביר מדוע.

למעלה מ-30 שנות ייצור שקיות
החברה נוסדה בשנת 1973, על ידי עמוס שקולניק, שהחל למכור שקיות באופן עצמאי, כסוכן מכירות. בשלב מסוים הוא הקים מפעל קטן לייצור שקיות, כשתהליך הייצור בוצע עם חומרי גלם מוכנים אותם הוא רכש.

כשבניו של עמוס, פניאל וחיים, קיבלנו לידיהם את ניהול המפעל הם הבינו שאין לעסק זכות קיום, אלא אם הם ייצרו את השקיות מהשלב הראשון. פניאל: "הבנו שאם נמשיך לקנות חומרי גלם לייצור שקיות לא נוכל להתקיים. בהמשך לכך פיתחנו את העסק, רכשנו מכונות מתקדמות וציוד חדשני והתחלנו לבצע את כל שלבי ייצור השקיות בעצמנו, החל מהפתיתים".

מאילו יתרונות נהנים לקוחות החברה?
"הלקוחות שלנו נהנים משירות אישי, מעבודה מקצועית וממוצרים איכותיים. אנו מייצרים בהתאם לדרישות הלקוח ועושים הכל כדי שיהיה מרוצה. אנו אמנם לא הכי זולים בעיר, אך המוצרים שלנו הכי טובים, אמינים ואיכותיים. הלקוח יכול להיות בטוח שהשקיות שייצרנו עבורו לא יקרעו וישארו עמידות; הצבעים לא ידהו והעיצוב לא יהיה מפוקסל או לא ברור. אין אצלנו 'כמעט' או 'בערך'. אצלנו הכל בדיוק כמו שצריך".

איזו אסטרטגיה גיבשתם כדי להתמודד עם תחרות?
"האסטרטגיה שלנו מתבססת על הלקוחות הוותיקים, שלא מוכנים לעזוב אותנו בשום פנים ואופן. כמו כן, אנו מעסיקים סוכנים שעושים עבודת קודש. אנחנו מאמינים בעבודה, עובדים מסביב לשעון ומשתדלים לשמור על רמה גבוהה תמיד. המכונות שלנו חדשות יחסית וכל המוצרים שאנו מייצרים מתאפיינים באיכות גבוהה. לכן הלקוחות שלנו יודעים שהם בידיים נאמנות ומוכנים לשלם יותר, בשביל איכות המוצר".

שקיות ניילון


בשנים האחרונות המודעות לשמירה על הסביבה נמצאת במגמת עליה. איך זה משפיע על הביקוש לשקיות מתכלות?  
"הביקוש לשקיות מתכלות די מינורי ולא כפי שהיה צפוי, בעקבות המודעות המתגברת לשמירה על איכות הסביבה. זאת, משום שהשקיות המתכלות יקרות יותר ורוב הלקוחות מעוניינים לחסוך. אנו יודעים לייצר שקיות מתכלות מכל חומר. כבר ייצרנו שקיות מתפוחי אדמה, מתירס וכולי. אך מדובר בפערי מחיר משמעותיים. במקביל, ישנה כמות מינימלית לייצור, וכשצריך להזמין כמות גדולה אז פערי המחירים הולכים וגדלים. אנו מציעים אופציה לייצור שקיות מתכלות העשויות אוקסו (OXO). זהו תוסף שמוסיפים לחומר ממנו עשויה השקית, והוא גורם להתפרקות בתוך כשנתיים. שקית כזו יקרה בכ-20% משקית שאינה מתכלה".

ספר על הדבר הבא.
"בקרוב אנו מתכננים רכישה של מכונת דפוס חדשה, עם 8 צבעים, שאין כמוה בארץ. זו מכונה שמסוגלת להדפיס בשיטות שונות, כולל הדפסות בצבעי מים, שהם ידידותיים לסביבה".

 

שתף ביעדים לשנה הקרובה.
"בין היעדים המרכזיים והחשובים לנו, גם לשמור על הלקוחות הקיימים שלנו מרוצים. זה אל"ף בי"ת של כל עסק ואם הבסיס הזה ישאר יציב אז תמיד נוכל לצמוח ולהתפתח".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>