איך עוברים לגז טבעי במפעל מזון?

חושבים לעבור לשימוש בגז טבעי במפעל המזון שלכם? תוכלו ללמוד על הנושא ועל שלבי התהליך מהכתבה הבאה, שמספרת על המהלך שבוצע לאחרונה בתנובה.

במסגרת הסכם בעלות של כ-70 מיליון ₪, שנחתם בינה לבין חברת סופרגז, מסופק גז טבעי דחוס, לשימוש במחלבות תל יוסף ובמפעל סנפרוסט, במגדל העמק.

חושבים לעבור לשימוש בגז טבעי במפעל המזון שלכם? תוכלו ללמוד על הנושא ועל שלבי התהליך מהכתבה הבאה, שמספרת על המהלך שבוצע לאחרונה ביצרנית המזון, תנובה. 

החברה חתמה לאחרונה על הסכם לאספקת גז טבעי עם חברת סופרגז, מקבוצת גרנית הכרמל. עלות ההסכם נאמדת בכ-70 מיליון שקל, ובמסגרתו מספקת ומשנעת החברה גז טבעי דחוס (CNG), המופק ברישיון תמר ונדחס במתקן הדחיסה של החברה באלון תבור. הגז מועבר לשימוש מחלבת תנובה בתל יוסף למפעל סנפרוסט במגדל העמק.

הסכמים אלה מצטרפים לשורה ארוכה של הסכמים לאספקת גז טבעי באמצעות גז טבעי דחוס ובאמצעות רשת החלוקה, אשר חתמה חברת הגז עם לקוחות מובילים רבים בתעשייה הישראלית.

לצורך אספקת הגז למחלבה בתל יוסף, הגז הטבעי נדחס במתקן הדחיסה של סופרגז באלון תבור. לאחר שנדחס הגז, הוא משונע במיכליות למחלבה. מתקן ייעודי הוקם, על ידי חברת הגז, במחלבה. המתקם מיועד לפריקת הגז מהמיכליות, להפחתת לחץ הגז ולהזרמתו למפעל. בנוסף, מבצעת החברה את ההסבה של כלל מתקני המחלבה לשימוש בגז טבעי.

הגז הטבעי שמסופק למחלבה מחליף את המזוט, בו עשתה המחלבה שימוש עד לאחרונה. באמצעות המעבר לגז טבעי תחסוך המחלבה עשרות אחוזים מעלויות האנרגיה השנתיות. למעבר לגז טבעי יש גם השלכות סביבתיות אשר יפחיתו משמעותית את רמת הזיהום הסביבתי שיוצרת המחלבה. 

מנכ"ל חברת הגז, אייל חנקין: "החברה פועלת כחלוצה בתחום הגז הדחוס לתעשייה בישראל. החברה שמה לה כמטרה להוביל את החדרת השימוש בגז טבעי בקרב לקוחות תעשייתיים בישראל, בין היתר באמצעות הפיתרון הייחודי של אספקת גז טבעי דחוס. הקמת מתקן הדחיסה באלון תבור, הראשון מסוגו בישראל, נמצאת בשלבים מתקדמים ביותר והמתקן יתחיל לספק גז טבעי דחוס ללקוחות בספטמבר השנה. 

בהתאם לכך התקשרה החברה עם מספר רב של לקוחות משמעותיים ומובילים בתעשייה הישראלית בהסכמים לאספקת גז טבעי דחוס למפעליהם. אספקה ושינוע של גז טבעי דחוס מהווה פתרון אולטימטיבי למפעלים אשר רשת חלוקת הגז הטבעי תגיע אליהם רק בעוד מספר שנים. אנו הופכים את הגז הטבעי לנגיש כבר היום, לתועלת החברות וכמובן גם לתועלת הסביבה והצרכן הסופי".

משנה למנכ"ל תנובה ומנכ"ל תשלובת החלב, אייל מליס: "החתימה על ההסכם הוא חלק ממהלך רחב שהחל לפני 4 שנים, להעברת כל מפעלי החברה המשתמשים במזוט לשימוש בגז טבעי. מחלבת אלון תבור, מחלבת רחובות ומפעל בעמק כבר נמצאים בשלבים מתקדמים של הסבה לשימוש בגז טבעי במקום מזוט.

עתה גם מחלבת תל יוסף, המחלבה שמספקת את מוצרי הגבינות הצהובות והחמאה ומפעל סנפרוסט יעברו לשימוש בגז טבעי. מעבר ליתרונות הכלכליים של המהלך, המעבר לשימוש בגז טבעי תואם את מדיניות תנובה בדבר שיפור באיכות האויר בסביבת המפעלים שלנו ומשתלב במדיניות הסביבתית הכוללת של החברה".

לאתר של אלפא גז לחץ כאן

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>