על הסכמי סחר חופשי

מהו הסכם סחר חופשי ומהם מאפיינים הסכם כזה? עם אילו מדינות חתמה ישראל על הסכמים כאלה וכיצד ההסכמים מסייעים ליבואני מזון וליצואני מזון בתהליכי העבודה? השורות הבאות מציעות את הפרטים

מהו הסכם סחר חופשי ומהם מאפיינים הסכם כזה? עם אילו מדינות חתמה ישראל על הסכמים כאלה וכיצד ההסכמים מסייעים ליבואני מזון וליצואני מזון בתהליכי העבודה? השורות הבאות מציעות את הפרטים.

הסכם סחר חופשי נחתם בין שתי מדינות לכל הפחות ובו מסכימים הצדדים על פטור מתשלום מכס בין המדינות החתומות. מדינת ישראל חתמה על מספר הסכמים כאלה במסגרתם בוטלו תשלומי המכס במהלכי סחר בין המדינות והוחלט על הקלות במסגרת סחר בין אותן מדינות.

פרט לפטור ממכס כאמור, ההסכמים מבטלים מכשולים מסוימים, בהתאם לתנאים שהוסכמו בין המדינות. כך למשל במסגרת ההסכמים בוטלה הדרישה לרישיון יבוא, ההגבלה על מכסת יבוא והדרישה להיטל יבוא. 

כמו כן, במסגרת הסכמי סחר חופשי נקבעים כללי ההגדרה של מוצר מקורי; ניתנת האפשרות לשמור על תעריף מכס חיצוני כלפי ארץ המהווה צד שליש. כך, למעשה ההסכם מחייב משלוח סחורות באופן ישיר בין המדינות החתומות עליו.

בין המדינות עימן חתמה ישראל על הסכם כזה גם ארצות הברית, קנדה, מקסיקו וטורקיה.

עוד, קיים הסכם סחר חופשי בין ישראל לבין מדינות האיחוד האירופי: בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד, יוון, הולנד, הונגריה, סלובקיה, פולין, אוסטריה, בלגיה, קפריסין, רומניה, דנמרק, שבדיה, בולגריה, אירלנד, לטביה, פורטוגל, צ'כיה, פינלנד, ליטה, מלטה, סלובניה, אסטוניה ולוקסמבורג.

חשוב לציין, כי הסכמי הסחר החופשי אינם זהים או דומים זה לזה בכללים. כך הפטור ממכס על יבוא או יצוא מוצרי מזון, למשל, לא יחול באופן דומה במסגרת הסחר בין המדינות השונות. לכן, יש לבדוק את סעיפי ההסכם שנחתם בין ישראל לבין המדינה אליה רוצים לייצא או ממנה רוצים לייבא טרם תחילת התהליך.

בנוסף, חשוב לזכור, כי הסכמי סחר חופשי אינם פוטרים ממסי קניית המוצר.

כאמור, על פי הסכמי הסחר יש להעביר את הסחורות באופן ישיר בין המדינות החתומות עליו. אך במצב בו אין אפשרות לבצע העברה ישירה והמוצרים חייבים לעבור דרך מדינה שלישית, יש צורך לצרף למשלוח מסמך מעבר (Through bill od Landing). מסמך זה מאשר, כי מדינת היעד אינה זו דרכה המוצרים מועברים, כי המוצרים נמצאים תחת פיקוח מכס והם אינם מיועדים לשימוש מסחרי במדינת המעבר.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>