סימון מוצרי מזון כחול-לבן

יצרני מזון מוזמנים להצטרף לפרויקט סימון מוצרים המיוצרים בישראל בתו מיוצר בישראל, במסגרת פעילות לעידוד הגברת רכישת מוצרים כחול-לבן.

הצרכן הישראלימבין את החשיבות הגדולהשל צריכת תוצרת כחול לבן לטובת המשק הישראלי, אך מתקשה לעתים לזהות מהו מוצר ישראלי, והאם המותג שהוא רגיל לרכוש מיוצר בארץ או בחוץ לארץ, אלא אם מוצר זה מסומן בתו מיוצר בישראל, המוכר לצרכנים רבים.

יצרני מזון מוזמנים להצטרף לפרויקט סימון מוצרים המיוצרים בישראל בתו מיוצר בישראל, במסגרת פעילות לעידוד הגברת רכישת מוצרים כחול-לבן. במשרד התמ"ת מזמינים את היצרנים להצטרף לפעילות ואף יזמו סימון מוצרי מזון המיוצרים בישראל באתר השוואת המחירים, מיי-סופרמרקט. 

היצרנים מוזמנים להצטרף
בסקר שנערך השנה עבור משרד התמ"ת עלה, כי הצרכן הישראלי מבין את החשיבות הגדולהשל צריכת תוצרת כחול לבן לטובת המשק הישראלי, אך מתקשה לעתים לזהות מהו מוצר ישראלי, והאם המותג שהוא רגיל לרכוש מיוצר בארץ או בחוץ לארץ, אלא אם מוצר זה מסומן בתו מיוצר בישראל, המוכר לצרכנים רבים.

לפני מספר חודשים החלו במטה כחול לבן במשרד התמ"ת להציע שירות חדש לצרכנים, עם סימון מוצרים המיוצרים בישראל בתו מיוצר בישראל גם באתר השוואת המחירים האמור. האתר מציג השוואת מחירים בין מוצרים הנמכרים ברשתות השיווק הגדולות. כמו כן, יוצג באתר מדף וירטואלי בו ירוכזו כל המוצרים תוצרת כחול לבן.

היוזמה החדשה נועדה לסייע לצרכן הישראלי להבדיל בין המותגים המיוצרים בארץ ואלו המיובאים, ולעודדו לצרוך מוצרים מתוצרת ישראלית, לאחר השוואת מחירים וכאשר הקנייה משתלמת.  יצרנים, בהם גם יצרני מזון, מוזמנים, כאמור, להצטרף לפרויקט סימון המוצרים המיוצרים בישראל, ולהיות חלק בלתי נפרד מהתהליך שמטרתו עידוד התעשייה הישראלית ורכישת מוצרים כחול לבן.

מדובר בצעד נוסף וממשיך ליוזמות קיימות של מטה כחול לבן, עם אתרי סחר מובילים ברשת, המציגים מוצרים המסומנים כמיוצרים בישראל, שכבר היום מציגים את תו 'מיוצר בישראל' לצד מוצרי הצריכה מתחום ה-נון פוד (non food), כגון מוצרים לבית.

הצרכן מתקשה לזהות מהו מוצר ישראלי
במסגרת החלטת הממשלה לפעול לסימון מוצרים תוצרת ישראל, משקיע מטה כחול לבן בתמ"ת, בשיתוף התאחדות התעשיינים וההסתדרות החדשה, משאבים רבים כדי לעודד יצרנים מקומיים לסמן את מוצריהם ב'תו מיוצר בישראל'. זאת, במטרה לסייע לצרכן הישראלי ביצירת כלים ומודעות לזיהוי מוצרים תוצרת כחול לבן.נכון להיום, לא פחות מ-650 יצרנים קיבלו זכאות לסימון אלפי מוצרים באמצעות תו 'מיוצר בישראל', והמטה ממשיך לגבש יוזמות נוספות שיסייעו ליצרנים אלה להציג את התו ברשת האינטרנט.  

בנוסף, השיק המטה בראשית השנה קטלוג מוצרים כחול לבן המאפשר לכל יצרן להציגאת המוצרים שזכאים לסימון באמצעות התו.

שר התמ"ת, שלום שמחון, ציין, כי צריכת תוצרת כחול לבן היא הבעת תמיכה וסולידריות חברתית של הצרכנים בישראל עם המועסקים בתעשייה הישראלית. "לצריכת כחול לבן השפעה מכרעת על קיומם של המפעלים הישראלים, ואני מקווה כי הצרכנים יביעו אמון בתעשייה הישראלית וירכשו בחג מוצרים כחול לבן כדי לחזק את הכלכלה".

משנה ומ"מ למנכ"ל משרד התמ"ת ויו"ר מטה כחול לבן, ינון אלרועי: "יש חשיבות רבה לשקיפות, למודעות ולכלים, אשר יכולים לסייע לצרכנים לבצע קנייה חכמה ונכונה, בהתאם לכיסם. לרכישת מוצרים המיוצרים בישראל ערך רב בהנעת המשק, בתרומה לכלכלה, ביצירת תעסוקה ובצמצום הפערים, וכמובן, לתחושת הגאווה. חשוב לדעת, כי כל מיליארד שקלים של יבוא, המוסבים לייצור מקומי, מייצרים 2,750 מקומות עבודה חדשים. אנו מעודדים את הצרכן הישראלי להיות מודע לאפשרויות ולעדיף מוצר כחול לבן, בכל תחום, כאשר קנייה זו מתאימה לו ומשתלמת לכיסו".

תעשיין ויו"ר מטה מיוצר בישראל בהתאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר: "החשיבות ברכישת תוצרת ישראל משמעותית תמיד ובעיקר בתקופות משבר כלכלי עולמי כפי שאנו חווים כיום. הגברת הרכישות של מוצרים ישראלים תעזור לשמור על מקומות תעסוקה ולמנוע פיטורים גם בעיתות משבר. זאת ועוד, המוצרים הישראלים איכותיים ומותאמים לצרכן הישראלי. משכך, אנו קוראים לצרכנים לחפש את 'תו מיוצר בישראל' בחנויות ובאתרי האינטרנט ולהוסיף את השיקול הפטריוטי ישראלי במגוון שיקוליהם בבחירת המוצר המתאים".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>