מתמודדים עם אתגרי מים בעולם באמצעות פתרונות מישראל

לאחרונה נרשם עניין הולך וגובר בטכנולוגיות מים ישראליות, מקרב מדינות שונות ברחבי העולם. המדינות מקציבות מאות מיליארדי דולרים להתמודדות עם אתגרי מים ולשדרוג תחום המים.

 לכן חברות טכנולוגיות מים ישראליות מבקרות במדינות אלה, כדי לחשוף את הטכנולוגיות החדשות והפתרונות שבאמתחתן, להגיע לפרויקטים רלוונטיים ולקחת בהם חלק.

לאחרונה ענין הולך וגובר במדינות שונות ברחבי העולם בטכנולוגיות מים ישראליות. המדינות מקציבות מאות מיליארדי דולרים בשדרוג תחום המים. לכן לאחרונה חברות טכנולוגיות מים ישראליות מבקרות באותן מדינות, במסגרת תוכנית 'ישראל ניוטק', כדי לחשוף את  הטכנולוגיות החדשות והפתרונות שבאמתחתן, להגיע לפרויקטים רלוונטיים ולקחת בהם חלק. 

ספרד ואיטליה: מיליארדי יורו
בשנים הקרובות צפויות ספרד ואיטליה להשקיע בשנים הקרובות מיליארדי יורו במטרה ליעל ולהתאים את מגזר המים שלהן לדרישות הרגולטוריות של האיחוד האירופי ומחפשות לשם כך פתרונות טכנולוגיים מתקדמים.

בהמשך לכך משלחת הכוללת עשר חברות ישראליות בתחום המים חזרה לאחרונה מביקור עבודה בשתי הכלכלות הגדולות של דרום אירופה. במהלך הביקור נפגשו נציגי החברות עם עשרות חברות באיטליה וספרד ועם בכירי ממשל מחוזי ומרכזי בשתי המדינות.

הנספח המסחרי של משרד הכלכלה באיטליה, יונתן הדר: "במטרה לעמוד בסטנדרטים של האיחוד האירופאי בתחום הטיפול במים ובמטרה להימנע מלשלם קנסות, צפויה איטליה להשקיע בשנים הקרובות סכום של עשרות מיליארדי יורו בשנים הקרובות בתחום המים. במסגרת זו, חברות המים של איטליה ואנשי הממשל במחוזות מחפשים את הפתרונות החדשניים מישראל".

הנספחת המסחרית של משרד הכלכלה בספרד, יפעת אלון-פרל: "ספרד, כחלק מהאיחוד האירופי, עומדת בפני שינויים רגולטוריים המחייבים התאמות והתגברות על אתגרים טכנולוגיים שלחברות ישראליות רבות פתרונות עבורם. בנוסף, המשבר הכלכלי הפוקד את המדינה והעלאת תעריפי המים כתוצאה מצעדי הצמצום של הממשלה, מחייבים בחינה מחדש של כל מערכות המים במדינה. חברות ישראליות רבות מצטיינות באספקת פתרונות במגוון תחומים הרלוונטיים לצרכים העכשוויים של המחוזות השונים בספרד ואנחנו מעוניינים לחשוף אותן כאן. מכיוון שחברות ספרדיות בסקטור זה הן שחקניות משמעותיות באפריקה ובאמריקה הלטינית, חבירה אליהן יכולה לשמש מקפצה לפעילויות ביבשות אלו".

תאילנד: כ-12 מיליארד דולר
כחלק מההכנות האזוריות לכניסה לאיחוד ניתנת תשומת לב רבה לנושא התשתיות, וביניהן לנושא המים, להן הוקצו כ-12 מיליארד דולר בשנים קרובות, כחלק מיישום לקחי ההצפות שפקדו את תאילנד בשנת 2011.

לכן, 10 חברות מים ישראליות הגיעו להשתתף בתערוכת תאי ווטר, שהתקיימה לאחרונה בבנגקוק, במטרה ליצור קשרים עם חברות מקומיות ועם ארגונים ממשלתיים ומוניציפליים. זאת, על מנת להגיע לפרויקטים הללו ולקחת בהם חלק.

הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בבנגקוק, ברק שרעבי: "חשיבות ההשתתפות נובעת הן מהיתרון והניסיון של חברות המים הישראליות אל מול המתחרות, וכן על רקע תחילת עידן השוק הכלכלי האסיאתי המשותף בשנת 2015, בו מתגוררים 600 מיליון תושבים".

הודו: כ-30 מיליארד דולר
בעקבות אתגרי המים עימם מתמודדת הודו, פונה המדינה לאיתור פתרונות בישראל. כך הגיעה לאחרונה קבוצה של 15 בכירי ממשל, מהנדסים ומנהלים בתחום המים מרחבי הודו לישראל. מטרת הביקור היתה ללמוד על טכנולוגיות המיועדות לייעל ולשדרג את תשתיות המים בערי הענק של תת היבשת. לפי הערכות, שווי היקף ההזדמנויות עסקיות בהודו בתחום תשתיות המים הינו כ-30 מיליארד דולר בשנה.

בהודו שלוש ערי ענק (מגה-ערים) אשר בכל אחת מהן מתגוררים למעלה מעשרה מיליון תושבים, וכמאה ערים נוספות עם מיליון תושבים או יותר. על רקע האתגרים שמרכזים אורבניים בסדר גודל זה מציבים לרשויות המים והתכנון בתת היבשת, יזמה הממשלה המרכזית בדלהי בשנים האחרונות, שורה של פרויקטים עם חברות במגזר פרטי במטרה לייעל את התשתיות. לפיכך, לפי הערכות, מדי שנה מתגבשות בהודו הזדמנויות בשווי 30 מיליארד דולר לחברות במגזר פרטי בתחום תשתיות המים בהודו. 

מדינות אסיה וסין: עשרות מיליארדי דולרים
סוגיית איכות מי השתייה נמצאת במקום גבוה בסדר העדיפויות של מקבלי החלטות במדינות המתפתחות באסיה ובהן כמובן סין, בה הממשל החדש מקצה משאבים רבים לשדרוג טכנולוגיות בתחום. הטיפול בשפכים ובמי שתייה בסין עלה לאחרונה לכותרות בכל רחבי העולם בעקבות זיהום חמור של מי נהר בשנגחאי בעקבות השלכת 10,000 פגרי חזירים למי הנהר.

ההערכות הן כי שוק המים הסיני עומד בפני השקעות ענק של עשרות מיליארדי דולרים בשנים הקרובות. הטכנולוגיות הישראליות בתחום המים נחשבות בסין למתקדמות וחדשניות ובשל כך, נוכח הצרכים הרבים והאתגרים עימם מתמודדת סין בתחומים אלו, הפוטנציאל לשיתופי פעולה בתחום המים הינו רב.

בהמשך לדברים אלה השתתפו בתערוכת המים, אקווטק צ'יינה שנערכה לאחרונה בסין 7 חברות ישראליות מתחום המים. במסגרת הביקור קיימו החברות הישראליות למעלה מ-100 פגישות עסקים במסגרתן הוצגו טכנולוגיות המים בפני חברות מים ורשויות מים ותכנון מכל רחבי סין.

הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בשנגחאי, אלעד גפני: "הפעילות בתחום המים בסין הינה אחת מאבני היסוד של הפעילות של התעשייה הישראלית בסין עם פוטנציאל צמיחה עצום אל מערב סין המתפתחת. חברות ההנדסה, תכנון והביצוע הממשלתיות אשר יושבות בשנגחאי, נאנג'ינג ובייג'ינג התרשמו מהיכולות של החברות הישראליות".

ניב מורג, מענף המים במכון היצוא: "אסיה הינה שוק יעד מרכזי עבור חברות טכנולוגיות המים הישראליות. במשלחות אלו הציגו החברות הישראליות מגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים המיועדים לשימוש תעשייתי, מוניציפלי וכן לצרכני קצה. אני משוכנע כי משלחות אלו יסייעו לחברות הישראליות ביצירת קשרים עסקיים ושיתופי פעולה בשווקים המתפתחים של יבשת אסיה".

מנהל המטה לקידום השקעות במשרד הכלכלה ותכנית ישראל ניוטק, עודד דיסטל: "תכנית ניוטק פועלת רבות להשגת חשיפה מקסימלית לחברות המים הישראליות בכדי למצות את הפוטנציאל העסקי הטמון במגזר זה ולקדמו ברחבי העולם. שתי המשלחות היוצאות לאסיה מהוות חלק חשוב במאמצים לקדם את תעשיית המים הישראלית בשווקי היבשת הרוויים הזדמנויות לחברות ישראליות, במיוחד לנוכח האתגרים גדולי הממדים עמם צפויה אסיה להתמודד שנים הקרובות בתחום המים".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>