מזקקה לעראק משובח

שוקרי אל' חאיק היה לפני 12 שנה לוחם בצבא צד"ל, מהעיר ג'זין. כאשר יצא צה"ל את לבנון וצד"ל פורק הוא עבר עם משפחתו לישראל.

שוקרי, נצר למשפחה ותיקה של יצרני עראק כפרי איכותי, החליט להקים בישראל מזקקה משובחת שתייצר עראק בהתאם לאותה מסורת משפחתית שהוא גדל עליה. הוא חבר לשני אחים, נוצרים מהכפר הגלילי הציורי מע'ילא. ג'ריס וודיע חדד

 

שוקרי אל' חאיק היה לפני 12 שנה לוחם בצבא צד"ל, מהעיר ג'זין. כאשר יצא צה"ל את לבנון וצד"ל פורק הוא עבר עם משפחתו לישראל.

שוקרי, נצר למשפחה ותיקה של יצרני עראק כפרי איכותי, החליט להקים בישראל מזקקה משובחת שתייצר עראק בהתאם לאותה מסורת משפחתית שהוא גדל עליה. הוא חבר לשני אחים, נוצרים מהכפר הגלילי הציורי מע'ילא. ג'ריס וודיע חדד. 

השניים החליטו להיענות לאתגר ויחד עם הקימו את מזקקת הבוטיק מצדה, בכפר. הם קיבלו הכשר של כשר למהדרין והחלו לייצר את העראק המשובח שזוכה כיום בזכות טעמו הערב להצלחה רבה במסעדות וגם בקרב לקוחות פרטיים, כאשר המגמה היא לכוון את השוק גם לייצוא לארצות הברית.

ג'ריס חדד:" אנחנו מייצרים את העראק הזה, ששמו עראק מצדה והוא מתחלק למספר סוגים, על פי מסורת מעירוב של ענבים משובחים ואניס. תהליכי ייצור העראק  נעשים במזקקה בקפידה רבה מאוד. אלו כוללים ערבוב ידני, אחסון ל21 יום, התססה ושלושה זיקוקים בדודי זיקוק העשויים מנחושת. בזיקוק הראשון מתקבל הכוהל ובזיקוקים הבאים מוסיפים את זרעי האניס המקנים לו את טעמו הייחודי. הוא אינו מכיל מתנול. כל סוגי העראק שלנו אינם משאירים תחושת האנג-אובר, או טעם לוואי על הלשון, הוא נלגם בנינוחות ובתחושת נעימות גדולה. למעשה, זכינו בארבע מדליות שונות בתחרות "טרה וינו " הבינלאומית אשתקד. במרכז מבקרים שלנו אפשר להתרשם בהחלט הן מהטעמים והן מתהליך הייצור".

בזמן האחרון, יש תחושה שעראק, הפך להיות ממשקה עממי למשקה יוקרתי, האם זה נכון?

"ראשית זה לא נכון. זהו המשקה שהוא גם עממי וגם יוקרתי כאחת. לצערנו, התדמית הזאת היא תולדה של  החלטות כלכליות שפגעו בענף ומקשים עלינו. נכון הדבר שאלו פגעו ביצרני העראק הקטנים לא מעט. אבל מאידך  אני מאמין שהאיכות והטעם ינצחו בסוף.  הביקוש יגדל ואולי זה ישפיע גם  עניין ההחלטות הכלכליות הנוגעות כיום לכך. כי   עראק טוב ואיכותי הוא  באמת הדבר שמוסיף לאנשים טעם טוב".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>