טרנד המשקאות הצמחיים

שפע המשקאות הצמחיים ברשתות ובמרכולים יכול לבלבל. שילוב של שיקולים שונים משפיע עלינו עד לרגע שהיד מושטת אל מוצר מסוים ומכניסה אותו לעגלה

שפע המשקאות הצמחיים ברשתות ובמרכולים יכול לבלבל. שילוב של שיקולים שונים משפיע עלינו עד לרגע שהצרכן בוחר  מוצר מסוים . הטעם, המחיר, המותג, מסע פרסום אליו נחשפנו לאחרונה וגם המלצה של מכרים או חברים וירטואליים, תאריך תפוגה והאיכות התזונתית. 
איך אפשר לדעת לאיזה משקה יתרון תזונתי על פני האחר? הנה מספר נקודות להתייחסות לבחינה וקנייה מושכלת, על ידי קריאת המידע על גבי אריזות של מוצרי המזון השונים. הדבר אמנם דורש מאיתנו להשקיע קצת זמן, במיוחד אם זה מוצר שאנחנו רוכשים בפעם הראשונה, אבל ללא ספק הבדיקה משתלמת. 
קצר וקולע 
ברשימת הרכיבים שעל גבי מוצר מופיעים הרכיבים על פי סדר יורד. הרכיב הראשון הוא הרכיב ממנו יש הכי הרבה במוצר ואילו הרכיב האחרון הכי מעט. במשקאות צמחיים כדאי לבדוק את אחוז הסויה, האורז או השקדים. ככל שהאחוז גבוה יותר, המוצר איכותי יותר, שכן אחוז הרכיבים התזונתיים של המרכיב הבסיסי גבוה יותר גם הוא. כמו כן, יש לבדוק באיזה מקום נמצא הסוכר ברשימה, רצוי שלא יופיע כלל ואם כן, אז כמה שיותר רחוק מתחילת הרשימה. ופה המקום להכיר את המונח תווית נקייה שמתייחס למוצר שבו רשימת הרכיבים קצרה ומובנת, כלומר הרכיבים מוכרים: ללא תוספי מזון מלאכותיים, ללא מספרים ואותיות או מילים שמשמעותן אינה ידועה. בדרך כלל מוצר עם תווית נקיה הוא מוצר בעל פרופיל תזונתי טוב יותר.
רכיבים טבעיים בלבד 
זוהי הצהרה של חברות המזון, המעידה על כך שהמוצר אינו מכיל רכיבים מלאכותיים כמו חומרי טעם, חומרי ריח, מייצבים, צבעי מאכל, חומרים משמרים ועוד. אפשר להשתמש בחומרי טעם וצבע שמקורם צמחי במקום חומרי טעם וצבע מלאכותיים. 
הצהרות תזונתיות
לרוב, המסרים על גבי האריזה נכונים ואינם מטעים, שכן בישראל הם כפופים לדרישות תקן שונות. בחנו את ההצהרות, אך יחד עם זאת, יש לשים לב להצהרות שיווקיות או פרסומיות. למשל, ישנם בקבוקי שמן עליהם כתוב "ללא כולסטרול". מה שלא תמיד ידוע לצרכן הוא ששמנים מעולם הצומח אינם מכילים כולסטרול ואין כל צורך בהצהרה זו, שנועדה למשוך אותנו לרכוש אותו. 
עוד הצהרות תזונתיות שכדאי שנכיר: 
ללא גלוטן - עבור אלו הזקוקים למוצרים ללא גלוטן, חפשו אחר הצהרה מתאימה. 
תו GMO NON - מוצרים שאינם כוללים רכיבים מהונדסים גנטית, השימוש בתו החל ב-2012.
תו ידידותי לטבעוניים - פרויקט סימון המוצרים החל בפברואר 2013 כחלק מפעילות עמותת עתיד טבעוני והקריטריונים לסימון המוצרים בתו נקבעו על ידה: מוצר ללא רכיבים מהחי וכן שהמוצר לא נוסה על בעלי חיים. 
אורגני - בישראל מוסדרת חקלאות אורגנית על פי תקן משנת 2005. אם בתחילת הדרך היה נראה כי רק בודדים השקיעו בקנייה של המזון האורגני, היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים המחפשים אחר תוצרת חקלאית אורגנית ואף אחר מוצרי מזון מעובדים בעלי תו אורגני. 
הטבלה אינה משקרת 
בטבלת הסימון התזונתי מופיעים ערכים ל-100 גרם מוצר מוצק או ל-100 מוצר נוזלי של אנרגיה (הנמדדת בקלוריות), חלבון, פחמימות, שומנים, נתרן. מומלץ להשוות בין מוצר אחד לשני באותה הקטגוריה. מה בוחנים? למשל, במשקאות צמחיים כדאי לתת עדיפות למוצר שמכיל יותר חלבון, פחות סוכר ופחות נתרן. 
מבוסס על מאמר מקצועי של הדיאטניות נאוה רוזנפלד ושלומית דיליאון

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>