טכנולוגיות חקלאות ישראלית בווייטנאם

ווייטנאם הינה מובילה עולמית ביצוא אורז, קפה, פירות ים ועוד. לאחרונה ביקרה משלחת חברות טכנולוגיה חקלאית ישראליות בחוות לגידול חזירים ודגים וברפת בה כ-3,000 פרות חולבות,

בפארק הטכנולוגיות החקלאיות החדש ליד הו צ'י מין סיטי,  בדרום ווייטנאם. זאת, במסגרת ביקור המשלחת כחלק מיוזמה של משרד הכלכלה לשילוב טכנולוגיה חקלאית מישראל ברפורמות החקלאות הווייטנאמית.

לאחרונה ביקרה משלחת חברות טכנולוגיה חקלאית ישראליות בדרום ווייטנאם השבוע בניסיון לאתר הזדמנויות עסקיות. זאת, בעת שמגזר החקלאות בווייטנאם עובר שינויים מרחיקי לכת.

במסגרת הביקור סיירו 6 חברות טכנולוגיה חקלאית בבירת העסקים של ויטנאם, הו צ'י מין סיטי (סייגון), ונפגשו עם לקוחות ושותפים עסקיים פוטנציאליים. המשלחת הינה יוזמה של הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בווייטנאם ושל מכון היצוא הישראלי. 

ביקור המשלחת התקיים כחלק משיתוף הפעולה ההדוק של הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בהאנוי עם משרד החקלאות הווייטנאמי ובהמשך ישיר לביקור שר החקלאות הווייטנאמי בישראל בשנה שעברה.

בין היתר ביקרה המשלחת הישראלית בפארק הטכנולוגיות החקלאיות החדש ליד הו צ'י מין סיטי, בחוות לגידול חזירים ודגים וברפת בה כ-3,000 פרות חולבות. במוקד הפעילות יעמוד סמינר עסקי בו ישתתפו חברות וייטנאמיות המבקשות לייבא לווייטנאם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים.

ביקורן של החברות הגיע בעת דרמטית עבור מגזר החקלאות הווייטנאמי. מגזר החקלאות בווייטנאם הינו אחד מענפי הכלכלה החשובים ביותר במדינה ה-13 בעולם מבחינת מספר תושבים (90 מיליון) שנהנית מצמיחה של למעלה מ-5% לשנה בעשור האחרון.

החקלאות הווייטנאמית נהנתה בשנים האחרונות מתנופת פיתוח, עליה בתפוקות וגידול ביצוא. ווייטנאם הינה מובילה עולמית ביצוא אורז, קפה, פירות ים ועוד. עם זאת, הישגים אלו הושגו במחיר גבוה של פגיעה במקורות מים ואיכות קרקע, התפרצות מחלות בדגים ובעלי חיים, ירידה באיכות התוצרת ובעקבות זאת ירידה בערך המותג של התוצרת החקלאית בווייטנאמית ובערך התוצרת הזו בשווקי העולם. 

וייטנאם הציבה כיעד אסטרטגי לאומי את שדרוג הסקטור החקלאי, על מרכיביו השונים. מדיניות זו נועדה להגדיל את הערך המוסף של התוצרת החקלאית, לשפר את מעמד וייטנאם כיצואנית מובילה בעולם של תוצרת חקלאית, שמירה על משאבי הטבע המתכלים ושיקום הסביבה והבטחת כמות קלוריות מספקת לאוכלוסייה הגדלה. 

הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בווייטנאם, צפריר אסף: "בווייטנאם יש הבנה ברורה, בכל הדרגים, כי יעדים אלה יושגו רק באמצעות הטמעת טכנולוגיות מתקדמות בכל תחומי המגזר החקלאי. הממשלה המרכזית והפרובינציות מנסים לקדם תהליך זה, וחברות פרטיות רבות גם הן בוחנות דרכים לשפר את איכות התוצרת שלהן, כמותה ואופן הטיפול בה. תהליכים אלה טומנים בחובם הזדמנויות לא מעטות לחברות ישראליות, בעיקר בתחום החקלאות הימית והטיפול אחר קטיף. בשל משך הזמן הארוך הנדרש למיצוי תהליכים עסקיים בווייטנאם, יש לחברות הזדמנות לבחון את ההזדמנויות הללו ולהתחיל לפעול למימושן במקביל לתהליכים שמניעים הווייטנאמיים".

מנהל המינהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה, אוהד כהן: "אנו עדים לגידול מתמיד בחלקו היחסי של היצוא לאסיה מבין יעדי היצוא של ישראל. פעילות כזו, בה החברות מקבלות חשיפה לתהליכי המאקרו של הסקטור החקלאי בויטנאם ובאותה עת מקיימות פגישות עסקיות, ממוקדות הינה חלק ממאמצי משרד הכלכלה לסייע לחברות ישראליות לחזק אחיזתן בשווקים חשובים אלה".

בשנת 2012 הוכפל היצוא הישראלי לווייטנאם וחצה את רף מיליארד הדולרים. במקביל לביקור המשלחת, נחתם בהאנוי הסכם בין המדינות לכינון ועדה כלכלית משותפת. ועדה זו צפויה להתכנס בקיץ בישראל ולהוות פורום בין ממשלתי לליבון סוגיות כלכליות ומסחריות שונות בין המדינות.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>