הטרנד הבא במזון טרי

טרנד חדש בתחום המזון הטרי תופס תאוצה בארה"ב ומגיע גם לישראל: גידול צמחי תבלין וירקות על הקיר

הטרנד הבא במזון טרי: מגדלים צמחי תבלין וירקות טריים על הקיר. מדובר בגינה אנכית, על הקיר, המהווה פתרון למי שאין להם גישה לגינה, גג או מרפסת. זהו טרנד חדש שתופס תאוצה בארצות הברית ומגיע גם לישראל.

הגינה האנכית מאפשרת לטפח קיר שופע בתבלינים או ירקות לצריכה עצמית. כיום יש מיני ירקות ותבלינים רבים, המתאימים לגידול בכלי קיבול קטנים כולל בצל ירוק, סלרי, שומר, פטרוזיליה, עירית, צנונית, כרוב, כרובית, סלק אדום, עגבניית שרי, לפת, גזר וסוגי חסה שונים. 

לדברי וואן וונדי, ממשתלות וונדי, שיטת הגידול האורבנית מאפשרת למי שנאלצו עד עכשיו להתקנא בחבריהם בכפר לגדל בכוחות עצמם צמחי תבלין וירקות וליהנות ממזון זמין, טרי ונקי מחומרי הדברה. הגינה האנכית יכולה להפוך קיר מוזנח או שגרתי לחגיגה של צבעים, ריחות וטעמים.

גידול על שטח אנכי מתבצע על ידי התקנת מערכת הידרופונית על גבי הקיר שכוללת חיישנים מתוחכמים שמשחררים מים ודשן לפי הצורך. לדברי וונדי, שיטת גידול זו חסכונית במים מאחר והם ניתנים ישירות לשורשים. המערכת ממחזרת את המים העודפים כך שאף טיפה לא הולכת לאיבוד.המערכות המתקדמות יכולות לשלוט גם על רמת המלחים במים שמשפיעה על טעמם של הירקות והתבלינים.

וונדי מוסיף, כי המערכת מצריכה תחזוקה מעטה. הקיר הוא אטרקציה למבקרים ומעורר ענין גם בקרב ילדים שעוקבים אחר התפתחות הצמחים עד שהם הופכים למזון על הצלחת.

גם בעלי גינות וגגות שמשתמשים בקרקע למטרה אחרת יכולים להתקין לעצמם גינה אנכית ולהנות מכל העולמות. בהתקנת הגינה על קיר חיצוני של מבנה היא תורמת לבידוד של מעטפת המבנה ובקירות הפנימיים בבית או במשרד היא תורמת לטיהור האוויר.

במשתלת וונדי בשילת (ליד מודיעין) הוקם קיר הדגמה, אשר עליו גינה, המאפשרת למבקרים להתרשם מהשיטה ולקבל ייעוץ כיצד להתאים גינה אנכית למקום העומד לרשותם.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>