הזדמנות ליצואני וליבואני מזון

לאחרונה חתמו ישראל וקולומביה על הסכם סחר חופשי בין המדינות. ההסכם יסיר את כלל המכסים החלים על מוצרי תעשייה הנסחרים בין המדינות ויביא להסרה חלקית על מוצרי מזון וחקלאות. מדובר בהסכם היסטורי, משום היותו הסכם הסחר הראשון של הקולומביאנים במזרח התיכון.

הזדמנות ליצואני וליבואני מזון בעקבות הסכם הסחר החופשי עליו חתמו לאחרונה ישראל וקולומביה. במסגרת הסכם הסחר החופשי הוסרו חלק מהמכסים על מוצרי מזון וחקלאות. כמו כן, הוסרו החסמים החלים על מוצרי תעשייה הנסחרים בין המדינות.

גם שוקולד, פירות וירקות

מדיח כלים תעשייתי

ענפי היצוא העיקריים כוללים גם מינרלים ומוצרים כימיים והיבוא מקולומביה כולל קפה וסוכר. ההסכם יאפשר יבוא מזון לישראל של מזון טרי ומעובד ללא מכסים ויפתח את השוק הישראלי לשוקולד, פירות וירקות, פרחים ומוצרי מזון נוספים מקולומביה.

מדובר בהסכם היסטורי, משום שהוא הסכם הסחר הראשון של הקולומביאנים במסרח התיכון. על ההסכם חתמו שר הכלכלה, נפתלי בנט, ועמיתו הקולומביאני, סרג'יו דיאז-גראנאדוס. ההסכם צפוי גם לפתוח את שוק הרכש הממשלתי בקולומביה עבור חברות ישראליות ולחזק את מנגנוני ההגנה על השקעות ישראליות במדינה זו. 

בעקבות ההסכם: 84% מהייצוא הישראלי פטור ממכס

עם כניסתו של ההסכם לתוקף, 84% מהיצוא הישראלי כיום לקולומביה, יהיה פטור ממכס באופן מידי; ואילו על יתר המוצרים יופחת המכס באופן הדרגתי בתוך 10 שנים. במינהל לסחר חוץ מוסרים, כי מניסיון עם הסכמי סחר קודמים, יש צפי שההסכם יגדיל את היצוא הישראלי לקולומביה ביותר מ 50%.

לצד הפחתות המכסים, ההסכם פותח את שוק הרכש הממשלתי בקולומביה לחברות ישראליות ולהפך, מגביר את הליברליזציה בסקטור השירותים ומכיל פרק הגנה על השקעות של גופים ישראליים בקולומביה ולהפך, ובאמצעות כך מעודד השקעות הדדיות של גופים עסקיים בין המדינות.

למה קולומביה?

קולומביה הינה הכלכלה השלישית בגודלה בדרום אמריקה. היא צמחה בשנת 2012 ב-4% במונחי תמ"ג (משמעותית גבוה יותר מהממוצע באמריקה הלטינית) וצפויה לצמוח ב-4.5% בשנת 2013.

הסחר הישראלי עם קולומביה עמד בשנים האחרונות על כ-770 מיליון דולר בממוצע לשנה, כאשר ישראל מייצאת בסכום של כ-200 מיליון דולר ומייבאת בסכום של כ-570 מיליון דולר. כיום פועלים 404 יצואנים ישראלים לקולומביה ו-113 יבואנים של סחורות קולומביאנית לארץ.

מדיחי כלים תעשייתים

נתונים אלו מחזקים את התמונה המסחרית של כלכלות המשלימות אחת את השנייה ועל כן הסכם הסחר אינו מהווה סיכון על התעשייה הישראלית בשל הורדת המכסים, בעוד הוא סולל את הדרך לשווקים חדשים עבור היצואנים.

המשא ומתן על ההסכם החל בחודש מרץ 2012 והושלם בזמן מהיר יחסית, של שנה ושלושה חודשים. התהליך בוצע באמצעות מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה האמון על ניהול ונווט מדיניות הסחר הבינלאומית של מדינת ישראל.

שר הכלכלה הקולמביאני, דיאז-גראנאדוס: "אנו מקווים להיות שער עבור מדינת ישראל ביבשת אמריקה הדרומית ולפרוץ את הדרך עבור ישראל לכלכלות נוספות ושיתופי פעולה כלכליים ומסחריים".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>