אנחנו על המפה הצרכנית

הישג חשוב: ארגון הצרכנים האירופאי (BEUC) קיבל את ישראל כשותפה למרות שאינה מדינה אירופית

ישראל על המפה הצרכנית. בסוף השבוע האחרון אישרה האסיפה הכללית של ארגון הצרכנים האירופאי (BEUC),  את החלטת הועד המנהל של הארגון, לקבל את המועצה הישראלית לצרכנות לארגון, במעמד של שותפה. מדובר בהישג חשוב ליחסי הסחר של ישראל עם האיחוד האירופי. זאת משום שהאיחוד מהווה את שותף הסחר החשוב ביותר של ישראל, עם נתח של כ-27% מכלל היצוא הישראלי (הגדול ביותר).

הארגון, המהווה את ארגון-הגג של ארגוני הצרכנים האירופאים, בחן את המועצה הישראלית לצרכנות במשך כשנה וחצי, והתרשם מפעילותה המגוונת והנמרצת למען זכויות הצרכנים בישראל. 

התקנון לפיו פועל האגון אינו מאפשר לארגון שאיננו ממדינה אירופאית, לקבל מעמד של חבר.למרות זאת, משהחליט הארגון כי המועצה הישראלית לצרכנות ראויה להימנות עם שורותיו, נמצאה גם הדרך החוקית לאפשר זאת, והמועצה כאמור התקבלה במעמד של שותפה.

בהמשך לכך תחלוק המועצה הישראלית לצרכנות עם ארגוני הצרכנים האירופאים בניסיון ובמידע, ותתרום את חלקה במאמץ הבינלאומי לחיזוק מעמד הצרכנים, מתוך תחושה של שותפות במטרות ובאתגרים.

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, השתתף באסיפה בבריסל, בה אושרה קבלת ישראל כשותפה בארגון. פלג סיפר לחברי הארגון, כי מדינת ישראל מאופיינת בערכים של חברה אזרחית הדומים לאלה החלים במדינות אירופה, והמציבים את ענייני הצרכנות בלב העניין הציבורי והתקשורתי.

עו"ד פלג: "זכויות הצרכן מזכירות לכולנו להתמקד בדבר החשוב מכל, רווחת היחיד בתוך תמונת החברה הכוללת. שיתוף פעולה בין ארגוני הצרכנים בעולם הוא אחד הביטויים היפים לערכים האוניברסליים המשותפים, ללא חומות של דת, גזע ומין, וללא מכשולים פוליטיים".

מיושבת ראש דירקטוריון המועצה הישראלית לצרכנות, ד"ר מיקי הרן, נמסר: "קיבלנו עם הצטרפותנו הרשאה לשימוש במאגרי המידע של הארגון והמועצה תוכל להיעזר בכך לקידום נושאים צרכניים. אנו נוכל גם לסייע בגיבוש עמדות בנושאים העומדים בחזית הקידמה הצרכנית באירופה".

גם סמנכ"ל משרד הכלכלה לסחר חוץ, אוהד כהן, בירך על המהלך והדגיש, כי האיחוד האירופי הוא שותף הסחר החשוב ביותר של ישראל. 

כהן: "אנו רואים את השתתפותנו בתכניות שונות של האיחוד האירופי, ביניהן תכניות שיתוף הפעולה במו"פ (מחקר ופיתוח) תכניות סיוע לעסקים קטנים ובינוניים ותכניות אחרות, כאסטרטגיות עבור התעשייה הישראלית ואנו לא חוסכים מאמצים על מנת להגבירן. הצטרפותנו לארגון הצרכנים האירופאי הינה אבן דרך מבורכת נוספת בהידוק היחסים בין אירופה לישראל".

במשרד החוץ ובמשרד הכלכלה הביעו הערכה רבה להישג החשוב, בתקופה לא פשוטה למעמדה של ישראל באירופה ובעולם.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>