איך מקדמים יין ישראלי בקנדה?

קנדה היא יעד היצוא הרביעי בגודלו עבור יצרני היין הישראלים. איך מקדמים את מיתוג היין הישראל בקנדה?

לפי הערכות, שוק היין בקנדה צפוי לגדול בשנים הקרובות בכ-5% בשנה ולהגיע עד 2017 לשווי של 9 מיליארד דולר אמריקאי. בין השנים 2007 ל-2012 רשם שוק היין בקנדה צמיחה שנתית של כ-7%.

צריכת היין לנפש בקנדה עומדת על כ-15 ליטר בשנה, לעומת 12 ליטר בארצות הברית וכ - 50 ליטר בשווקים המסורתיים של איטליה, ספרד וצרפת.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2012 הסתכם ייצוא היין מישראל לקנדה ב-1.1 מיליון דולר בקירוב. זהו סכום הדומה בהיקפו לייצוא בשנת 2011.

על פי נתוני מכון היצוא, בין החודשים ינואר עד  אפריל 2013 הסתכם יצוא ענף היין ומשקאות חריפים בכ-16.3 מיליו


ן דולר עליה של 30% לעומת תקופה מקבילה אשתקד. בשנת 2012 הסתכם יצוא הענף בכ- 30 מיליון דולר עליה של כ- 8% לעומת השנה שעברה. 

בהמשך לנתונים אלה ולאור ההערכה הבינלאומית והפרסום הרב להם זוכה היין הישראלי בשנים האחרונות בשווקים הבינלאומיים, פועלים במשרד הכלכלה לקידום מיתוג היין גם בקנדה. לכן הגיעה לאחרונה הסומלייה הקנדית, ג'סיקה הארוניס, לביקור בישראל, על מנת להתרשם ולהכיר את היין הישראלי. הארוניס, הנחשבת לאחת מעיתונאי היין הבכירים בעולם, הגיעה בעקבות הזמנת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בקנדה.

הארוניס קיימה ביקור עבודה בן 5 ימים בישראל, במטרה להתרשם ולהכיר את תעשיית היין הישראלית, במסגרתו ביקרה ביותר מעשרים יקבים שונים. תכנית הביקור, גובשה על ידי מכון הייצוא הישראלי במטרה לחשוף את האורחת למגוון היינות שיש לישראל להציע.

להארוניס רקורד מקצועי מרתק בתחום היין. בעבר שימשה כסומלייה במסעדות יוקרה מהמובילות בעולם דוגמת מסעדת Tetsuyaבסידני אוסטרליה (מקום 5 בדירוג העולמי לשנת 2007) ומסעדת Charlie Trotter(אשר דורגה במקום ה-30 ב-2007). בנוסף שימשה הארוניס כקניינית ברשות הליקר של קוויבק (SAQ), רשות האלכוהול הממשלתית, אשר לה מחזור מכירות בהיקף של 2.8 מיליארד דולר בשנה.

הארוניס ניהלה את קטלוג היינות המיוחדים  Courrier vinicoleואת מרתף היינות האקסקלוסיביים של ה-SAQאשר מכיל כ-75 אלף בקבוקי אספנות.

בשנים האחרונות עברה הארוניס גם לעשייה עיתונאית מקיפה בתחום היין, וכמומחית בתחום היא מופיעה ומציגה במגוון רחב של כלי תקשורת, בכלל זה תכניות טלוויזיה בהנחייתה והופעות בתוכניות דוגמת Today Show on NBC. היא כותבת למגזינים דוגמת Chez Soi, Moi & CIE ובמדר

יך היינות 'Petit Debeur'. בנוסף על עיסוקיה אלו, הארוניס הינה נשיאת חברת Vins au Fémininאשר מארגנת תחרויות טעימת יינות בלאס וגאס, ארצות הברית.

הארוניס שימשה כנשיאת אגודת הסומלייה המקצועיים של קנדה מאז שנת 2009 (Canadian Association of Professional Sommeliers), ומונתה לאחרונה לסגנית נשיא ארגון הסומלייה הפאן אמריקני Pan-American Alliance of Sommeliers- APAS.

הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בקנדה, רן יחזקאל: "ביקור של מומחית ועיתונאית כה בכירה בתחום היין עשויה בוודאי לסייע במיתוג היין הישראלי בצפון אמריקה ובדגש על קנדה. הצרכנים הקנדים הינם צרכנים מתוחכמים ומבקשים לגלות יינות וטעמים חדשים, אנו מאמינים ביין הישראלי והצלחתו ועצם חשיפתו במדיות שונות יסייע בהגברת ביקושים ולהגעתו למדפים בצפון אמריקה".

מנהלת ענף היין במכון הייצוא, יערה שמעוני: "קנדה היא יעד היצוא הרביעי בגודלו עבור יצרני היין הישראלים, כאשר עיקר הייצוא הוא למחוז אונטריו. ביקורה של הגברת הארוניס בישראל היא הזדמנות נוספת ליקבים הישראלים לבסס את מעמדם כיצרני יינות איכות המציעים יינות מגוונים בעלי טעמים ייחודיים ולפנות למחוזות נוספים בקנדה אשר היין הישראלי פחות מוכר ונמכר בהם".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>