קח ביס מהפרעצל

בשנים האחרונות אפשר לראות אותו בכל אירוע כמעט ובכל בית קפה, אולם אירועים או כנס.יש לו צורה של בייגל מיוחד למרות שעל פי הגדרתו הוא אינו בייגל ממש. הפרעצל הוא חטיף אפוי שמקורו בגרמניה וכבש לו נחלה בישראל

בשנים האחרונות אפשר לראות אותו בכל אירוע כמעט ובכל בית קפה, אולם אירועים או כנס.יש לו צורה של בייגל מיוחד למרות שעל פי הגדרתו הוא אינו בייגל ממש. הפרעצל הוא חטיף אפוי שמקורו בגרמניה וכבש לו נחלה בישראל.

 

חברת בייגל ביס בבעלות וניהול אלי רומנו היא אחת מהיצרניות המובילות כיום בישראל של החטיף האפוי הזה.  היא שוכנת באזור התעשיה הצפוני של פתח תקוה. מעסיקה 20 עובדים, בשתי משמרות, ומשתרעת על שטח של 200 מ"ר.

לגלריית תמונות לחץ כאן:

מגזר לקוחותיה הוא מגוון וכולל: נקודות קפה ומאפה, בתי קפה, מסעדות, אולמות אירועים, מפיקי ומארגני כנסים, חברות קייטרינג ולקוחות פרטיים מכל רחבי הארץ.

 

 

היא נוסדה בשנת 1997 על ידי אלי רומנו.

איש עסקים שבחר לעסוק בתחום.

אולם הייצור של בייגל ביס אינו גדול אך הוא  מיוחד, נקי,ציורי. עובדות הייצור מגלגלות את הבצק הדק המעוגל, ויוצרות ממנו בידיהן האמונות את צורת השמיניה של הכעך הערב לחיך. המכונה מערגלת ומשפרת מעט את הצורה. אבל רוב העבודה היא ידנית.

משם זה הולך אל האופה, המקבל את מגשי הפרעצל ומכניס אותם לתנור החם.

מכל עבר פושה ועולה ריח משכר מאוד של כעכים אפויים, מעוררי תיאבון.

אלי מספר על ההיסטוריה המעניינת למדיי של הפרעצל:" מדובר בעצם בכעך בצורה של שמיניה שמה מייחד אותו הוא המרקם החיצוני שלו, הצבע וטעמיו השונים והמגוונים. הוא גם מגיע בגדלים שונים.

מקור השם הוא מגרמניה, שם הוא נקרא בשם "BREZEL". מקורו הוא בבתי הבירה בבוואריה שבדרום גרמניה בעיקר שם הוא מהווה צירוף לבירות. איכשהו בתחילת המאה ה20 הוא התגלגל לארצות-הברית ושם זה תפס תאוצה עצומה החל משנות השבעים של המאה הקודמת.

תפס פופולריות גדולה והחלו לקום בעקבות כך חברות ומפעלי ענק המייצרים את הכעך הזה אבל בצורות שונות. עיקר הייצור שלו נעשה כיום בפנסלוניה".

יש לו צליל יהודי, אתה בטוח שהוא לא יהודי כמו הבייגלה?

"קודם כל בוא ונפריך כמה דעות מוצקות קדומות. הבייגלה, המתחרה לכאורה של הפרעצל, אינו יהודי בכלל. מקור הבייגלה הוא ברומניה. יש גם שוני מהותי בין שני סוגי הכעכים הללו. אבל קודם לכך יש ראיות מוצקות ובטוחות שהפרעצל אינו יהודי, למרות הצליל היהודי של השם שלו. הוא לא מופיע ככעך או מאכל באף מקור יהודי של מאכלים יהודים מאירופה. אז הוא מקסימום היה פופולרי בקרב יהודים בארצות-הברית וכאן בישראל".

אז מה הם ההבדלים בינו לבין הבייגלה?

"לעומת הבייגלה השוני העיקרי הוא בטעם ,במרקם, בצבע ( הפרעצל יותר כהה). מדובר במוצר מאפה שמהווה בעצם "סנייק" ולא מוצר שיכול להוות ארוחה בפני עצמה, בדומה לבייגל לסוגיו. הפרעצל הוא גם דל שומן, אוורירי בטעמו ופותח את התיאבון "לא סוגר אותו", כמו הבייגלה. זה לא סנדוויץ תוניסאי".

מה הטעמים המיוחדים אצלך?

"מדובר בשלושה טעמים. הטעם הקלאסי שמבוסס על מלח גס ושומשום. הטעם הפיקנטי, המשלב עשבי תיבול שום וצ'ילי, וטעם שוקו צ'יפס מתוק. בקרוב אני מכניס גם ליין נוסף של טעמים מיוחדים נוספים שלדעתי אף הם יהיו פופולריים מאוד"

כיצד אתה מסביר את הצלחת הפרעצל בישראל?

"ראשית הישראלים אוהבים מאוד מאפים. שנית הוא מאפה ביתי, פשוט, משרה חמימות במראה, בטעם, בצבע. הוא "מאכל חם" עם "רגש". זה דבר שישראלים מתחברים אליו מאוד. הטעם שלו מאוד דומנינטי דווקא באיזון שבו. וכמובן המראה שלו, כעך שמיניה. הוא גם מותאם לכל סוגי האוכלוסיה צעירים, מבוגרים, דתיים, חילוניים, נשים, גברי".

 

אתה נמצא בתחום מוגדר, אבל עושה רושם שהוא די תחרותי, המתחרים שלך הם מאפיות גדולות וידועות שם, מה מצבך בשוק הזה?

"מצבנו הוא טוב למדיי. אנחנו נחשבים בתור ספק מוביל, איכותי מהיר תגובה עם נקודות מכירה והפצה כלל ארציות. לגבי המתחרים אוכל לומר בוודאות דבר אחד שמבדל אותנו מרובם- הפרעצל שלנו אינו בשום פנים ואופן מוצר מאפה תעשייתי. הוא לא חלק "מליין מוצרים" הוא הליין עצמו. כלומר בייגל ביס היא חברה שמייצרת ומשווקת אך ורק פרעצל. זה יתרונה הגדול וזה ייחודה. יש לנו בקרת איכות וייצור ברמה קפדנית מאוד ובגדול אנחנו נותנים ללקוח הסופי את מה שהוא צריך רוצה וביקש ובכך היתרון הגדול שלנו. בתאבון לכולם, הכעך הזה מצוין!"

לסיום, למה דווקא בחרת והמשכת לעסוק בכך?

" כי אני אוהב את הטעם, המרקם, המראה. אני אוהב לראות כיצד האנשים נושמים ונהנים מריח הבצק הנאפה כמו ניחוח משכר לאפם. אני אוהב לטעום את זה ואוהב לראות כיצד אנשים טועמים מהפרעצל שאני מייצר בהנאה גלויה. תמיד. בכל מקום שהלכתי אליו. זה היה ויהיה ככה".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>