הייטק בפיתה

בשנים האחרונות אפשר למצוא את הפיתות של מאפיית נינה במדינות שונות ברחבי אירופה וגם ברשתות מזון וגופים גדולים בארץ, כגון משרד הביטחון. כמו כן, מוצרים פרי פיתוחה זכו בפרסים בתערוכות שונות באירופה ונראה שהעסק המשפחתי לייצור פיתות הפך להצלחה עולמית, הנשענת על חדשנות, חידושים ומערכות מידע חכמות.

לפני כ-4 שנים ביקרתי במפעל הפיתות, מאפיית נינה, במפרץ חיפה, ושוחחתי עם אחד משלושת בעלי המפעל, מוני נעמה. בסוף הראיון שאלתי אותו על היעדים לשנים הקרובות והוא השיב: "לראות את המוצר שלנו בכל מקום, גם ברשתות מזון. כמו כן, אחת המטרות הקבועות שלנו היא שיפור תמידי של איכות המוצר".

מאז אפשר למצוא את הפיתות של המאפיה במדינות שונות ברחבי אירופה וברשתות מזון וגופים גדולים בישראל. גם את היעד השני נראה שהחברה הצליחה להשיג, לאחר שמוצרים פרי פיתוחה זכו בפרסים בתערוכות שונות באירופה. השורות הבאות מביאות בקצרה את סיפורה הייחודי של המאפיה. הסיפור מתאר כיצד עסק משפחתי לייצור פיתות הפך להצלחה עולמית הנשענת על חדשנות, חידושים ומערכות מידע חכמות.

 

יצואנית של פיתות גורמה
מאפיית נינה, נסרי נעמה בע"מ, מתמחה בייצור פיתות איכותיות ונחשבת לאחת מיצרניות הפיתות הטובות בעולם. המאפיה המשפחתית הוקמה בחיפה בשנת 1936 על ידי אבי המשפחה, נסרי נעמה, שבשנת 1958 המציא פטנט של תנור אפיה אוטומטי ומאוחר יותר בשנת 1964 המציא פטנט לתהליך ייצור אוטומטי. זאת, מתוך רצון עז לשפר ולשכלל את תהליכי הייצור, ובמטרה לייצר את הפיתה הטובה ביותר.

בשנת 1976, אחרי שנסרי נפטר, ירשו את המאפיה האחים, פייר, מוני ונינה. הם העתיקו אותה למפרץ חיפה. הם מספרים שהקימו את המאפיה כמפעל תעשייתי, שהחל לספק פיתות לרשתות ולגופים הגדולים, כגון משרד הביטחון: "בשנת 2004 התחלנו לייצא וכעת 25% מהייצור מיועד לייצוא, למדינות כגון קפריסין, יוון, שוויץ, צרפת, ספרד בלגיה, והולנד. בקרוב אנו מתעתדים לייצא גם לגרמניה".

כך הפכה המאפיה בשנים האחרונות לייצואנית חדשנית ומקורית של פיתות גורמה, המיוצרות על פי סטנדרטים קפדניים ומחמירים. הפיתות הינן בעלות ערכים תזונתיים גבוהים, תכולת סיבים גבוהה מהרגיל, ללא תוספת סוכר בתהליך הייצור. הפיתות מבוססות על שילוב מחמצת שיאור, כחלק מחשיבה כוללת על ייצור מוצר איכותי ובריא יותר.

תהליך הייצור הייחודי מעוגן כפטנט רשום של המאפיה והוא מאפשר ייצור פיתה בעלת חוזק מכני, אלסטיות וגמישות. תכונות אלה מונעות מהפיתה להיקרע גם כשמציפים אותה בתכולה נוזלית, כגון טחינה.

תהליך הייצור של מוצרים המיועדים לייצוא משלב הקפאה עמוקה, כך שהמוצרים נשלחים לחוץ לארץ כשהם קפואים. ההפשרה מתבצעת בסמוך לשימוש. בכך מתאפשרת השמירה על טריות המוצר ועל חוויית שימוש זהה לזו של פיתה שיצאה מהתנור זה עתה.

פרס על חדשנות במזון
המפעל המתקדם של החברה כולל מערכות ממוחשבות לניהול רצפת הייצור וכלל המידע בתהליך הייצור. מערכת המידע על רצפת הייצור,RFID , מבוססת על טכנולוגיה מבית סימנס. זוהי מערכת המשלבת בקר תעשייתי ראשי, המהווה את מנוע איסוף הנתונים. המערכת מסוגלת לבצע מעקב אחר המנות הפיזיות, לקשר לבקרי מכונות הייצור במפעל וכוללת שרת עליו מותקנת מערכת מידע פרי פיתוח חברת סימנס.

 

בין המוצרים החדשניים שפיתחה החברה גם פיתת קוקטייל; המוצר זכה בפרס המוערך על חדשנות במזון בתערוכת המזון,European Fine Food Fair . מדובר בפיתה מיוחדת, המתאימה למסעדות, בתי מלון ואירועי גורמה. עוד, זכו מוצרי החברה בפרסים על חדשנות, טעם ואיכות בתערוכות שפים מובילות באירופה. כך זוכים מוצרי המאפיה להצלחה בקנה מידה עולמי.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>