בדיר מזניק את ענף האפיה

בגיל 28, מועאד בדיר, הבעלים והמנהל של חברת מ. בדיר שיווק בע"מ מכפר קאסם חולש על אחת מהחברות המובילות כיום בישראל בתחום אספקת חומרי גלם לענף האפיה מדובר למעשה בעסק מיוחד במינו שלא הגיע למצב הזה בן יום. אלא בתהליך יסודי מאוד שאותו יצר מועאד בדיר במהלך שבע השנים האחרונות

בגיל 28, מועאד בדיר, הבעלים והמנהל של   חברת מ. בדיר שיווק בע"מ מכפר קאסם חולש על אחת מהחברות המובילות כיום בישראל בתחום אספקת חומרי גלם למזון לענף האפיה.

מדובר למעשה בעסק מיוחד במינו שלא הגיע למצב הזה בן יום. אלא בתהליך יסודי מאוד שאותו יצר מועאד בדיר במהלך שבע השנים האחרונות.

 במתחם המשתרע על שטח של  4000 מ"ר  בצד הצפוני של כפר קאסם שוכנים משרדים ומחסנים שבהם ניתן למצוא מגוון פתרונות של חומרי גלם לתחום האפיה בעבור כל סוגי הלקוחות: ממאפיות קטנות מאוד וכלה במפעלי מזון ידועי שם ומובילים.

 

חומרי גלם אלו הם גם בעלי הכשרי כשרות המותאמים גם למגזר החרדי בישראל.

חברת בדיר מעסיקה 24 עובדים: מנהלי אזורים, אנשי רכש ושיווק, מחסנאים,נהגים , ואנשי מנהלה.

ההתמחות שלה כוללת יבוא ושיווק מוצרי אפייה של חומרי גלם לענף המזון והאפיה. אלו כוללים לדברי מועד בדיר: קמח, סוכר, שומשום, שמנים מסוגים שונים, מוצרים לאפיה, שוקולדים, ממרחים, מחיות פרי ועוד.

"בכך יצרנו למעשה יתרון מובנה יעיל וחשוב", מציין מועאד בדיר.

"אנחנו מספקים את כל חומרי הגלם תחת קורת גג אחת. לקוח קטן כגדול יכול למצוא אצלנו איזה סוג של חומר או פתרון שהוא מעוניין. החל מקמח מיוחד וכלה באבקת אפיה שלעיתים קרובות קשה למצוא אותה אצל ספקים אחרים".

למעשה, חברת מ. בדיר היא המשכו הטבעי, המתפתח והמתקדם של עסק קטן בתחום האפיה שנוסד על ידי אנואר בדיר אביו של מועד.

הוא פתח בשנת 1982  מאפיה קטנה לייצור פיתות בלב כפר קאסם. תודות לתושיה לחריצות שלו וליוזמה שלו הוא החליט שבע שנים אחר כך גם לפתוח טחנת קמח בצדו הצפוני של הכפר וקרא לה אל נור.( היינו טחנת האור).

בנו, מועאד, החל מיידית בתום לימודי התיכון שלו לעבוד בעסק של אביו.

"בתום לימודי התיכון,  החלטתי שאני הולך לעבוד לפחות שנתיים בטחנת הקמח, ותוך כדי עבודתי גם התחלתי ללמוד מינהל עסקים וכלכלה במכללה למינהל בראשון לציון", הוא מספר.

"כך עבדתי, יום ולילה, למדתי את הנושא הראשוני של ייצור הקמח על בוריו. כעבור שנתיים,  החלטתי להקים עסק משלי וזה היה מחסן ששכן בסמוך לטחנה שהשתרע על שטח של 50 מ"ר. במטרה הייתה לספק גם סוכר ללקוחות של הטחנה שהגיעו לרכוש קמח. העסק עלה יפה. הרחבתי אותו אחר כך לאספקה של שמרים וחומרי אפיה נוספים ובשנת 2008 עברתי למחסן רחב ידיים יותר של 350 מ"ר ששכן לא הרחק מכאן. תהליך ההתרחבות הזה הביא איתו מטבע הדברים גם לקוחות נוספים ואלו התווספו ממילא למעגל הקיים של הלקוחות ובאופן הזה המושג "אספקה תחת קורת גג אחת" קיבל משמעות מעשית רחבה יותר והיקף הפעילות גם גדל ממילא".

בתחילת השנה ביצע מועאד צעד משמעותי עוד יותר והקים את המתחם רחב הידיים שעליו משתרעים כיום מחסני ומשרדי חברת מ. בדיר. 4 דונם של מחסנים שבהם ניתן למצוא כאמור מגוון גדול, רב גוני של חומרי גלם לענף המזון והאפיה. במחסנים הללו ניתן למצוא חומרי גלם מכל רחבי העולם, כמעט: שקי יוטה תפוחים של קמח מסוגים שונים, שקיות קטנות של משפרי אפיה, קופסאות של ממרחי פירות, קנקני שמנים לאפיה, חבילות של משפרי אפיה ומרגרינות איכותיות. כל אלו שוכנים על מדפי המחסנים בסדר מופתי.

 

 כל אלו מובלים גם באמצעות ארבע משאיות שהשם בדיר מתנוסס לתפארת בחזיתם.

חברת מ. בדיר בע"מ משווקת גם בין השאר קמח בסילו ( תפזורת) ולחברה יש כיום שתי משאיות ייעודיות לכך.

אבל העובדה החשובה ביותר שמאפיינת את הצלחתה של חברת מ. בדיר הינה כפי שמציין זאת בדיר   נמצא בערך המוסף שיש לחברה מול מתחרותיה השונות.

"בסך הכל מדובר בשוק תחרותי, קשוח ולא קל", הוא מציין.

"אז בשוק הזה אנחנו נותנים פתרונות כוללים של אספקה מגוונת של חומרי גלם באמצעות שני כלים: מוצרים איכותיים יותר, במחירים יותר אטרקטיבים. זה כמו לתפור חליפה מותאמת ללקוח שכל חלקיה מותאמים ונראים הכי טוב שניתן עליו אז בהשלכה לענף המזון: אנחנו מספקים ללקוח גם חומרי גלם בסיסיים כמו קמח ושמנים וגם חומרי גלם ייחודיים כמו ממרחים מיוחדים, אבקות מיוחדות וכו'".

 

אנחנו מדברים על כללי משחק שעזרו לכם להצליח, אבל מאחורי ההצלחה הזאת אתה עומד למעשה, כיצד עושים זאת בגיל כה צעיר?

"דעתי היא כי זה שילוב של מספר דברים. ראשית אני מגיע מרקע משפחתי שבו חריצות, יוזמה ויסודיות הן מילות מפתח בעבודה. כל זה ישתלב גם עם מציאת פתרונות יצירתיים בעבודה ולא להיות נעול על סוג אחד של גישה ומחשבה אלא לחפש תמיד וברוב המקרים זה גם נכון פתרונות שהם בגדר חשיבה מחוץ לקופסה.  מתווספים לכך לדעתי גם תכונות חשובות כמו יושר ואמונה וצדק  שהם בעיניי דוגמא לערכים שחשוב לשמור עליהם לאורך כל הדרך. כל זה מתווסף גם לאמונה בעצמך, ביכולות שלך להפיק את המיטב והמירב שניתן מהעסק שלך. בד בבד עם מידה גדולה של אכפתיות ויצירת אמון הדדי הן עם הספקים והן עם הלקוחות".

 

מועאד הביא שלושה סיפורי צבע יפים הממחישים את הצלחת החברה בקרב לקוחותיה.

הראשון היה סיפורה של מאפיה קטנה בירושלים, המספקת מוצרי מאפה ולחמים לחברה ציבורית גדולה מאוד.  המאפיה נקלעה יום אחד למחסור גדול, בלתי צפוי  של קמח. חברת בדיר הזדרזה לספק לה את הקמח בו ביום, על חשבונה ובזמן על מנת שהמאפיה תוכל לייצר באותו יום את מה שהייתה מחויבת לגביו.

השני היה יצרן של עוגות פרמיום ועוגיות מותג שחיפש בדחיפות פתרון של קישוטי צבע ( מזרה) על מוצריו. העניין של אותו יצרן היה שהוא היה צריך קישוטי צבע שאפשר יהיה לפזרם באופן נדיב ולא במשורה על עוגיות, עוגות, ומאפים אחרים. חברת בדיר נתנה לו פתרון הולם  באמצעות אחד ממוצריה המובילים: מזרה איכותי, אבל גם זול, העשוי משבבי תפוחי אדמה, ומיובא מהולנד וביכולותו לכסות משטחים גדולים יותר של עוגות ועוגיות.

השלישי היה סיוע ליצרן מאפים במציאת פתרונות חדשים לקו מוצרים חדש שהוא רצה לפתח. חברת בדיר סיפקה לו מגוון של חומרי גלם שיסייעו לו ועזרה לו ביצירת קשרים עם מהנדסי מזון, טכנולוגים של מזון, על מנת שגם הם יתנו לו אפשרות למציאת פתרונות איכותיים, ואטרקטיבים למוצרים החדשים שאותם רצה לפתח. כולנו יודעים שכדי לאפות עוגות יום הולדת לילדים צריך חומרי גלם טובים ובשביל זה מ. באדיר כאן - כדי לאפשר לכם לעשות את מיטב המטעמים החל מעוגות מעוצבות ועוד קינוחים אישיים מפנקים.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>