על הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת, הוקמה בשנת 2009 במטרה לרכז את הטיפול הממשלתי בקידום מעמדם של העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

עסקים אלה, המהווים למעלה מ-99% מכלל העסקים בישראל ומעסיקים כ-47% מסך העובדים בסקטור הפרטי. עסקים אלה מתמודדים עם מספר כשלי שוק עיקריים שאינם מאפשרים להם להתפתח.

כך למשל, כושר המיקוח של העסקים מול הלקוחות והספקים הוא נמוך, קיים חוסר בנגישות מספקת לאשראי בנקאי וחוץ בנקאי, הנגישות למידע ולזכויות נעדרת ועוד.

מאז הקמתה, הסוכנות מטפלת בתחומים בהם קיימים כשלים וחסמים בפעילות העסקים, בכדי לסייע להם להתפתח ולהתרחב. כך, הסוכנות מקדמת חקיקת חוק עידוד פעילותם של עסקים קטנים ובינוניים; מייצגת את העסקים הקטנים והבינוניים מול משרדי הממשלה לשם מציאת פתרון בעיות מבניות ורגולטיביות בתחומים הקשורים לעסקים אלה; מכינה תכנית אסטרטגית לסיוע ולקידום העסקים הקטנים בהתבסס על ניתוח שיטות ודרכי סיוע למגזר זה במדינות מובילות וביצוע ראיונות עומק עם גורמים מקצועייםשונים ועוד.

נכון לשנת 2010, פעלו בישראל כ-478 אלף עסקיםהמוגדריםכעסקים קטנים ובינוניים עסקים המעסיקים פחות מ-100 עובדים. מתוכם, כ-362 אלף עסקיםהמעסיקים עד 4 עובדים, 68 אלף עסקים המעסיקים בין 5 ל-20 עובדים ו-20 אלףעסקיםהמעסיקים בין 20 ל-100 עובדים. מספר העסקים הקטנים והבינוניים בישראלגדל בממוצערב שנתי בכ-3% לשנה.

האתר, שמתעדכן באופן שוטף, מרכז תחת קורת גג אחת את כל המידע הנדרש להקמה ולניהול נכון של עסק ומהווה כלי עבודה נגיש ויעיל לעסקים. בין היתר, ניתן למצוא באתר פירוט של תוכניות סיוע שונות הניתנות לעסקים קטנים ובינוניים, לרבות: ייעוץ מסובסד, הלוואות ומענקים בערבות מדינה, מחשבונים שימושיים לעסק, מדריכים מקצועיים לניהול והקמה של עסק, מידע על מוקדי השטח של הסוכנות ברחבי הארץ, ריכוז הנחיות וכללים בנושא העסקת עובדים, היבטים משפטיים שכדאי לדעת, הנהלת חשבונות, מיסוי לעסק, מידע בנושא ייבוא וייצוא ועוד.

הסוכנות לעסקים משקיעה רבות גם בהנגשת כלים לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים באמצעות ערוצי מדיה ייעודיים ולצד עם אתר האינטרנט פועל אתר אינטרנטי בגרסה סלולארית, ערוץ יוטיוב ממותג הכולל מדריכים מצולמים במגוון נושאים ועמוד פייסבוק שמכוון לשיח אינטראקטיבי עם בעלי עסקים.

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>