אושרה הצ"ח לעידוד עסקים קטנים ובינוניים

לאחרונה אושרה הצ"ח לפיה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תייצג עסקים אלה בישראל באופן רשמי מול הממשלה

לאחרונה אושרה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק לעידוד עסקים קטנים ובינוניים בישראל, בהם גם עסקים בענף המזון. לפי ההצעה, בין היתר, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תייצג עסקים אלה בישראל באופן רשמי מול הממשלה.

ברקע להצעת חוק זו עומדת החלטת ממשלה מיולי 2011, שקבעה, כי משרד הכלכלה (התמ"ת בשעתו) יסדיר את מעמד הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. ואכן, הצעת החוק מחזקת את מעמד הסוכנות ונותנת לה כלים לשפר את האווירה העסקית עבור מגזר זה. עיגון מעמדה של הסוכנות ותוספת הסמכויות, יאפשרו לסוכנות להיות הגורם הממשלתי האמון על הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים ולייצגם כנדרש. 

הצעת החוק מתייחסת לנושאי ליבה שנוגעים לטיפול הממשלתי בעסקים קטנים ובינוניים ובאה לתת מענה לחסמים מרכזיים. על חלק מהחסמים הצביע גם מבקר המדינה בדו"ח שערך לשנת 2011.

המטרה: עידוד המגזר והסרת חסמים
כך לדוגמא קובעת הצעת החוק, כי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תהא אחראית לתיאום בין משרדי ממשלה, רשויות וגופים נוספים שפועלים לפיתוח ולעידוד מגזר העסקים הקטנים והבינוניים.

כמו כן, תוכל הרשות לבחון את הרגולציה הממשלתית הנוגעת לעסקים קטנים ובינוניים.

הרשות תהיה אחראית גם על ייצוג האינטרסים של עסקים קטנים ובינוניים בפני כל גורם ציבורי, ממשלתי ופרטי; על מתן מענה לעסקים קטנים ובינוניים (נציבות פניות עבור העסקים); ועל טיפול בחסמים שעולים מן השטח על ידי העסקים עצמם או נציגיהם.

כמו כן, הרשות תוכל ליזום חקיקה ותיכנון מדיניות ארוכת טווח בתחום; לייצר מסד נתונים מקיף ופומבי אודות עסקים קטנים ובינוניים שיספק לממשלה ולכנסת מידע על מצבם; ולאסוף מידע אודות עסקים קטנים מכל הגורמים הציבוריים.

המייצגת הרשמית: הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים
הצעת החוק, שהוגשה במקורה על ידי שר התמ"ת לשעבר, שלום שמחון, ואף עברה בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת, זכתה לתמיכת שר הכלכלה, נפתלי בנט, והובאה על ידו לאישור ועדת השרים לעינייני חקיקה, בדין רציפות, שאישרה אותה. 

הצעת החוק היא תוצאה של עבודה מקיפה שביצעה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה בשנתיים האחרונות, שכללה מחקר ופעילות שטח מסייעת לעסקים הקטנים והבינוניים ולייצוגם.

מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, רן קויתי, במשרד הכלכלה: "מדובר בהצעת חוק היסטורית עבור מגזר העסקים הקטנים, המהווים 99% מכלל העסקים במשק. הצעת החוק מעמידה את העסקים הקטנים במרכז החשיבה הכלכלית ומשרישה דפוסי התנהגות בהתאם. מדובר בבשורה חברתית כלכלית, לא רק למגזר העסקים הקטנים והבינוניים אלא לציבור הצרכנים שיזכה ליהנות מתחרותיות גבוהה יותר וריכוזיות נמוכה יותר. מאז הקמת הסוכנות, נושא העסקים הקטנים תופס מקום יותר ויותר מרכזי במערכת השיקולים של מקבלי ההחלטות הן במגזר הציבורי והן במגזר הפיננסי. הצעת החוק מהווה עליית מדרגה בכך שהיא מסדירה את המאמצים שאנחנו עושים למען שיפור האווירה העסקית בישראל, ונותנת לנו תוקף מול הגורמים איתם אנחנו עובדים על מנת לייעל את עבודתנו עבור העסקים הקטנים והבינוניים".

לגירסא הנוכחית של החוק, קדמה הצעת חוק פרטיתשקודמה על ידי ארגון העצמאים לה"ב.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
לקוחות נבחרים בקידום >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

לקוחות נבחרים בקידום >>
אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

אתרים לדוגמא >>