Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

ביקור במפעל גילרו בבית שמש

מול נוף ירוק ופסטורלי  באזור התעשיה החדש של בית שמש שוכנת אחת מחברות המזון המובילות בישראל בתחום  קישוטי עוגות וחומרי הגלם  למוצרי אפיה  גלידות  וייצור וופלים חברת גילרו  הוותיקה נוסדה בירושלים בשנת 1950 על ידי בני משפחת  משפחת גלברד שעלו לישראל מיד לאחר מלחמת העולם השנייה  רעיון האפייה לא היה רחוק מהם שכן המשפחה עוד החלה לעסוק בתחום במשך מספר דורות עוד בהיותה חלק מהקהילה היהודית של פולין

מאת: ראובן שבת |

מול נוף ירוק ופסטורלי  באזור התעשיה החדש של בית שמש שוכנת אחת מחברות המזון המובילות בישראל בתחום  קישוטי עוגות וחומרי הגלם  למוצרי אפיה, גלידות  וייצור וופלים. חברת גילרו  הוותיקה נוסדה בירושלים בשנת 1950 על ידי בני משפחת  משפחת גלברד שעלו לישראל מיד לאחר מלחמת העולם השנייה. רעיון האפייה לא היה רחוק מהם שכן המשפחה עוד החלה לעסוק בתחום במשך מספר דורות עוד בהיותה חלק מהקהילה היהודית של פולין

לתמונות לחץ כאן:.

המפעל ששכן תחילה בירושלים, עבר ביוזמתו של אבי גלברד, בנו של הבעלים הראשון , בשנת 1988, לאזור התעשיה החדש בבית שמש.

המפעל, משתרע כיום על שטח של 15 אלף מ"ר, מעסיק כ260 עובדים בשלוש משמרות לאורך ימי השבוע.

הוא מתמחה בייצור גביעי גלידה, דפים אכילים לעוגות, מוצרי מתיקה וופלים ייחודיים ( מותאמים לטבעונים), פתרונות רחבי היקף בתחום העוגות, שחלקם גם מיוצא בצורה מוצלחת מאוד לחו"ל.

מגזר הלקוחות שלו הוא רחב היקף ומתחיל מחברות מובילות בתחום המזון כמו נסטלה, יוניבלר, מקדולנד ועוד ועד חנויות טבע שונות מכל רחבי הארץ.

חלק ניכר מתוצרת המפעל היא ייעודית לייצוא בחו"ל וזו כוללת גם מוצרים מהפכניים וחדשנים בתחום הטרנדים הבריאותיים למזון ( נטולי גלוטן, או קמח דגנים מכל סוג שהוא) וגם פתרונות ייחודיים, בתחום ייצור עוגות טורט, כפי שזה יושם באופן מוצלח ביותר בשיתוף פעולה עם יצרן ומשווק עוגות טורט הכי ידוע בספרד ופורטוגל.

Mercadonaהנחשבת לרשת המזון הגדולה ביותר בספרד ופורטוגל ומוכרת מידי שנה עוגות מעוצבות בהיקף כספי של 10 מיליון יורו • במסגרת הסכם שנחתם בנושא,  תשתף גילרו פעולה עם חברת Dekoraהספרדית בעלת זכויות היוצרים למותגים עבור דפים אכילים

 

 אבי גלברד מסביר את הקונספט:"בכוונת החברה להעתיק את מודל ההתקשרות עם מרקדונה עם רשתות מזון נוספות באירופה ובארה"ב. "נבחרנו לפרויקט הזה בזכות היתרון העצום שיש לדפים האכילים המיוצרים בגילרו לדפי מתחרים אחרים ולראיה, העוגות נמכרות בהצלחה רבה בסניפים והפעילות גדלה משנה לשנה. כעת אנו מנסים להעתיק את הקונספט של המוצר ולמצוא לקוחות נוספים אשר עוסקים בייצור עוגות מודפסות לחנויות. כמו כן אנחנו מנצלים את החברה בהולנד וזכויות היוצרים שרכשנו לאחרונה ובהמשך נשקול ייצור של עוגה מודפסת עבורנו לשיווק בחנויות".

 

המפעל והחברה אינם שוקטים על שמריהם. במחלקת הפיתוח הצליחו בשנה האחרונה לפתח מוצרים  ייחודיים בתחום הוופלים, הדפים האכילים לעוגות, קישוטי עוגות למיניהם, וכל זה נלווה כמאליו לשדרוג הטכנולוגי השוטף במפעל עצמו.

כך גם זכתה לאחרונה, בתחרות האריזה של כוכב ישראל עגלת הגלידה של המותג "עלמה"  על עגלת גלידה המעוצבת באופן רומנטי בצבעי פסטל  עם אריזות בשלושה צבעים  ובעיצוב תואם.

 

בביקור במפעל ,ניתן היה להתרשם הרבה לטובה מהבעלים והמנהל אבי גלברד, מהנדס תעשיה וניהול בהכשרתו, שמינף את המפעל הן ברמתו הטכנולוגית הגבוהה מאוד והן ביכולות השיווקית שלו ובמגוון המוצרים ואיכותם, כפי שאלו נמצאים כיום ברצפת הייצור.

אבי גלברד, הוא מנהל בעל יחס אישי חם  לעובדיו כולם. האווירה במפעל היא של חריצות, יסודיות מקצועיות ברמה גבוהה מאוד ובצד אלו גם הדדיות מכובדת.

במפעל ישנם כיום 17 קווי ייצור שונים האחראים על ייצור של גביעי גלידה בסוגים וגדלים שונים, מוצרי וופל ממולאים בקרם ומגוון רחב של מוצרים המשמשים לקישוטי עוגות

.

רצפת הייצור הנה אוטומטית וממוחשבת לחלוטין וחומרי הגלם נעים במפעל ללא מגע של יד אדם.

מוצרי המפעל כוללים בין השאר:

 

גביעים לתעשיית הגלידה עבור חברות כמו נסטלה, יוניליבר ועוד.

גביעים לגלידריות (גילרו מייצרת ומספקת את מרבית גביעי הגלידה עבור שוק הגלידריות בארץ) ולנקודות מכירה של גלידה במסעדות דוגמת מקדונלד'ס, בורגר קינג, בורגר ראנץ' ועוד.

גביעים לצריכה ביתית הנמכרים ברשתות השיווק ובמרכולים, גביעים אלה מיוצרים במותג הבית  המוביל הנקרא "עלמה" או במוצגים פרטיים דוגמת אוסם, שופרסל, מגה ועוד.

מוצרי הוופל של גילרו מיוצרים בעלה וופל קלאסי (מאפיין את רוב המוצרים הקיימים בשוק) או בעלה וופל בלגי שהנו פיתוח בלעדי לחברת גילרו, עלה עבה בעל תבנית עמוקה המיועד לקהל המעדיף את הפריכות והדומיננטיות של עלה הוופל.

במהלך השנים השקיעה גילרו משאבים רבים בפיתוח מחלקה שתשלב אלמנטים של בריאות לכל מוצריה. כיום אנו בגילרו מציעים את כל מוצרינו בגרסאות שונות של ללא גלוטן, ללא סוכר, אורגני וכמובן ללא חלב.

 

בחודש יוני שנת 2006 רכשה גילרו חברה עצמאית שנקראה עוגרפיקס ולה קונספט מיוחד בתחום קישוטי העוגות. חברת עוגרפיקס הציגה לשוק העולמי פיתוח ישראלי של דפים מיוחדים העשויים עמילן וסוכר אשר בשילוב עם דיו אכיל, גם כן בייצור עוגרפיקס, ניתן להדפיס כל דבר כאילו היה מדובר בהדפסה ממוחשבת רגילה.

החברה החדשה שולבה מיד בפעילות המפעל והשדרוג שנוצר בין ייצור מודרני בטכנולוגיה גבוהה של גילרו ופטנט ייחודי של עוגרפיקס יצר מוצר ייחודי ופופולארי בתחום העוגות וקישוטי העוגות בכל העולם.

בגיוון המוצרים שמציעה המחלקה החדשה ניתן למצוא דפי סוכר להדפסה במידות שונות, מחסניות דיו אכיל, דפי שומן מיוחדים להדפסה על שוקולד, דפים חתוכים בצורות שונות ודפים מודפסים עם דמויות טלוויזוניות פופולאריות הנמכרים ברשתות השיווק לאופה הביתי.

כל המוצרים הם כשרים בהשגחת הבד"ץ של העדה החרדית ירושלים. מחלקות המפעל מנוהלות ללא דופי ומספקות סחורה טרייה ובזמן בכל מהלך השנה. המפעל עובד לפי סטנדרטים של בקרת איכות הטובים בעולם ומאושר לפיHACCP, ISO & GMP.