Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

סיכום תערוכת ישראפוד 2017

עם סיום תערוכת ישראפוד 2017 סיכם גיל שטיר מנכ"ל קבוצת שטיר המארגנת מדי שנה את התערוכה את הצלחותיה השנה אני גאה ושמח ששבוע המזון ותעשיות האירוח ה-34 לשנת 2017 היה מוצלח מאד מכל היבט בתערוכה לקחו חלק הן בתצוגות והן בחסויות לפעילויות למעלה מ- 240 חברות אשר מייצגות אלפי מותגים ועשרות אלפי מוצרים פקדו את התערוכה רבבות מבקרים מקצועיים מכל הסקטורים HORECA קמעונאות   מוסדי ומפעלי המזון

מאת: ראובן שבת |

עם סיום תערוכת ישראפוד 2017 סיכם גיל שטיר, מנכ"ל קבוצת שטיר המארגנת מדי שנה את התערוכה את הצלחותיה השנה: אני גאה ושמח ששבוע המזון ותעשיות האירוח ה-34 לשנת 2017 היה מוצלח מאד מכל היבט, בתערוכה לקחו חלק הן בתצוגות והן בחסויות לפעילויות למעלה מ- 240 חברות אשר מייצגות אלפי מותגים ועשרות אלפי מוצרים. פקדו את התערוכה רבבות מבקרים מקצועיים מכל הסקטורים, HORECA, קמעונאות, מוסדי ומפעלי המזון.

לתמונות לחץ כאן:

במסגרת התערוכה התקיימו   כנסים מקצועיים ותחרויות, ובמסגרת זו התקיימו התערוכות הבאות:

ישראפוד- התערוכה למזון ומשקה

הוטקס- התערוכה לענפי האירוח הקמעונאות והשוק המקצועי

קיטקס- התערוכה למטבח המקצועי

ובייק אנד קייק- התערוכה לתעשיית המאפה והקונדיטוריה

 

השנה בלטה במיוחד בתערוכה נוכחות בינלאומית של כ- 60 מציגים זרים מכ- 18 מדינות שונות, זהו מספר שיא של נוכחות בינלאומית של חברות אשר הגיעו במיוחד לארץ כדי להציג כאן לראשונה את מוצריהן אשר ישווקו בקרוב. בראשן טורקיה אשר הציגה בשבוע האחרון עשרות מוצרים מתוצרת מקומית שיגיעו לכאן בקרוב, רוסיה, לטבייה ובלארוס  שמביאות לנו מגוון אדיר של מוצרי חלב, ספרד שבקרוב תתחיל לייצא לארץ בקצב מוגבר את הגבינות והיינות המפורסמים שכולנו נהנים לרכוש בנסיעות לחו"ל וגם בירות מיוחדות. ועוד מוצרים רבים ממדינות רבות ובינן פולין, יוון, צרפת, אירלנד, בריטניה, סרי-לנקה, קוסטה ריקה, סין, הודו, ארה"ב, צ'ילה ועוד.

 

כמו כן ניתן היה להתרשם בתערוכה מטרנדים נוספים, מאפיות ברמן שהציגו לחמניות עם כיתוב אישי, מטרנד הבריאות מוצרים עם כוסמין, תחליפי סוכר ועוד.

 

הכנסים המקצועיים מלווים את שבוע תעשיות המזון והאירוח מדי שנה במטרה לקדם את הענף ולהעמיק את התוכן המקצועי בתחום, בין הפעילויות השנה כנס הקמעונאות אשר נערך בשיתוף עם חברת נתיב יועצים והביא לסדר היום את הנושאים הבוערים בענף קמעונאות המזון בישראל, און-ליין ודיגיטל, סימון המוצרים ועוד. בין הדוברים: שרת המשפטים, הגב' איילת שקד, עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, מר ראובן שליסל, יו"ר ענף המזון באיגוד לשכות המסחר, מר משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' אבי דגני, נשיא קבוצת גיאוקרטוגרפיה, מר עדי כהן, מנכ"ל טיב טעם הולדינגס, עו"ד דן כרמלי, משנה למנכ"ל, איגוד לשכות המסחר, מר אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי רשת סופרמרקטים, מר עדי רגב, סמנכ"ל מכירות יוניליוור ישראל, מר אורי קילשטיין, סמנכ"ל סחר ושיווק, שופרסל, גב' ליאורה בירנהק מרקוס, מנכ"לית מנעמים, מר עידו תורן, סמנכ"ל שירותי מידע, סטורנקסט ועוד.הכנס עבר בהצלחה בהנחיית גב' סיון קלינגבייל, עיתונאית כלכלית, מגישת סוגרים חשבון ועושות חשבון.

 

בנוסף התקיים כנס התאחדות בעלי אולמות שמחה אשר אירח את השף אסף גרניט בהרצאת מליאה ולסיכום התקיימה אליפות ישראל פטיסרי בולנג'רי 2017 אשר הייתה בסימן שוקולד ביומה הראשון ובסימן אפייה בשמרים ביומיים נוספים. התחרות התנהלה בניצוחו ג'קי חזן – נשיא האופים והמגדנאים ובין השופטים ניתן היה לפגוש את מיקי שמו, ניסים יומטוב - קונדיטוריות ברמן (חבר נבחרת ישראל), שלומי פדידה – שף רולדין, אלון גולדמן – אלוף ישראל בקינוחים. הזוכים המאושרים במקום הראשון באליפות השוקולטייר של ישראל אורטל סולומונוב מרשת "רולדין" ובאליפות ישראל  ה-3 באפיה אלכס ברמן מבית הספר לאפיה "דנון".

 

לסיכום שבוע המזון והאירוח לשנת 2017 הציג לגאווה את תעשיית המזון והמשקה, קרב את כל העוסקים בתחום ליצירת עסקים חדשים, NETWORKING, למידה והעשרה

אנו גאים להיות חלק מתעשייה חשובה זו והמנוע המפעיל את האירוע המוביל בענף בכללותו.