Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

הסתיימה תערוכת החקלאות הגדולה

מדי יום מייצאים מהערבה התיכונה ירקות בהיקף של מיליוני דולרים, לשווקים המובילים, לבורסאות באירופה ולרשתות שיווק נבחרות. לאחרונה הוצגו בתערוכת החקלאות הגדולה בערבה מגוון פיתוחים וחידושים חקלאיים של חוקרי מו"פ המחפשים במהלך השנה מוצרים חדשים שיענו על הקריטריונים של התאמה לביקוש לשווקי היצוא מישראל. לכתבה המלאה

מאת: רוני נאור-חפרי |

מדי יום מייצאים מהערבה התיכונה ירקות בהיקף של מיליוני דולרים, לשווקים המובילים, לבורסאות באירופה ולרשתות שיווק נבחרות. לאחרונה הוצגו בתערוכת החקלאות הגדולה בערבה תיכונה וצפונית, בתחנת יאיר בחצבה, מגוון פיתוחים וחידושים חקלאיים, של חוקרי מו"פ. החוקרים מחפשים במהלך השנה מוצרים חדשים שיענו על הקריטריונים של התאמה לביקוש לשווקי היצוא מישראל.

מגדלי ירקותהתחרות בשווקי העולם בענפי הירקות, הפרחים והתבלינים ותנאי הפתיחה של ישראל בתחרות זו, מחייבת מאמץ להכנסת מוצרים חדשים ואטרקטיביים, שיבטיחו יתרון יחסי כלכלי ושיווקי, בעיקר בעונות החורף בארצות המערביות ואבטחת רווחיות החקלאים בערבה, בתנאי הכלכלה החדשים. השנה התמודדו חקלאי הערבה עם משבר הפלפלים, שאילץ לא מעט מהם לחפש אפיק גידולים חדש.

כאשר העולם נמצא בעונת החורף (בחודשים אלו), מייצאים מהערבה התיכונה ירקות במיליוני דולרים, (התורמים כמובן גם לקופת המדינה) המוטסים או נשלחים בספינות, מדי יום, לשווקים המובילים, לבורסאות באירופה ולרשתות שיווק נבחרות. הירקות המובחרים עומדים בכל הסטנדרטים הגבוהים של תקנון האיחוד האירופי המוקפד וכוללים פרמטרים של איכות, בריאות, צורה מושלמת, גודל, אריזה בתנאי סניטציה מוקפדים ומוכתבים ועוד.

השנה נמשכת מגמה שהחלה כבר לפני שנתיים, בעקבות טרנד כלל עולמי לצריכת מזון טרי ובריא. כן נראים יותר ויותר חיבורים (הכלאות) טיפוחיים בין זנים לשם השבחתם, תוספת ויטמינים, טעם ארומה ומתיקות טבעית ומקסום חיי מדף (חיי מדף ארוכים יותר לירקות) ותכונות שהופכות את התוצרת למסחרית ואטרקטיבית, כאשר כל מדינה מכתיבה את תנאי השוק שלה.

שעועית תאילנדית – ללא גזים
בין החידושים שהוצגו בתערוכה גם פיתוח של שעועית תאילנדית – ללא גזים.חקלאי עין יהב החלו בגידול זן חדש של שעועית תאילנדית שתרמיליה גדולים במיוחד וטעמה מתוק מהשעועית הרגילה. השעועית התאילנדית אינה יוצרת גזים במערכת העיכול וכך פותרת את אחת הבעיות המציקות לחובבי השעועית ולסביבתם. גידול השעועית התאילנדית נעשה בשיטה של הדליה - תליית שיח גבוה ככל האפשר לכיפת החממה בכדי לנצל את כמות האור הארוכה במיוחד באזור המדבר - כדי שהתרמיל הגדול, שאורכו מגיע עד ל-30 ס"מ, יקבל מראה משופר וימנעו סימני שפשוף וצלקות הנוצרים מגידול צמוד קרקע. צריכת הירק כשהוא טרי מונעת איבוד ערכים תזונתיים בתהליכי שימור או השריה וכך אפשר ליהנות מתכולת החלבונים והוויטמינים.

חטיפי מלפפונים
חטיף נשנוש חדש מטופח לראשונה במושב עין יהב בערבה התיכונה, בחממה של איתי גל. מדובר במלפפון מיני קטן במיוחד, הזוכה גם לשם 'חטיף מלפפון' ומגיע לגודל של כ-20 גרם בלבד ליחידה. המלפפון בעל קריספיות וטעמו משובח במיוחד. בנוסף, שיטת הגידול הינה בהדליה, גידול המנותק מהקרקע. מיועד לשווקים לקהל הרחב, מסייע בחינוך לצריכת ירקות ירוקים ולמטבחים המקצועיים לעיצוב סלטים בריאים.

מלפפון הולנדי אורגני ענק
מלפפון גידול חדש וייחודי בערבה. מדובר בזן הולנדי של מלפפון אורגני גדול במיוחד המיועד לייצוא. מגדלי ירקות ופירותבשווקי העולם קיים ביקוש רב למלפפונים אורגניים בכלל ולזן ההולנדי בפרט. בחודשי החורף קיים חוסר בשווקים אלו וגידולו בערבה מעניק מענה לחוסר זה. מלבד הערכים הידועים הקיימים במזון אורגני ומלבד גודלו העצום של המלפפון, זן מלפפונים זה מאופיין בטעם ייחודי ועסיסיות גבוהה במיוחד. גידול זן זה מתבצע במספר חממות אורגניות בערבה כשבמו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה נערכים בימים אלו ניסויים בזנים נוספים במטרה לבחון את התאמתם לגידול בערבה.

בצל סבוליטו הספרדי היחיד בארץ
את בצל הסבוליטו מגדלים בארץ רק במקום אחד, במושב פראן שבערבה. מדובר בגידול חדש בערבה, בצל ספרדי מיוחד, הנראה כמעין שילוב של בצל ירוק והבצל הרגיל. בצל גדול יחסית, בצבע לבן שמקורו מקטלוניה שבספרד. טעמו של הבצל מתקתק יותר מהבצל הרגיל והעלים חריפים וארומתיים יותר מהבצל הירוק. לאחר שהושלם שלב הניסיון שהוכתר כמוצלח והתברר, כי החום בערבה ושעות השמש הממושכות מסייעות לארומה של הבצל, החל העונה הגידול המסחרי בפארן.

לראשונה: תות תלוי בשיווק מסחרי
רונן שלכט חקלאי מעין יהב, שעסק במהלך 15 השנים האחרונות בגידול פלפלים בעין יהב, הפך את עשרת הדונמים במשק שלו לבית גידול לתות תלוי בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. בחודש נובמבר השנה, עשה שלכט היסטוריה והיה לראשון החקלאים בערבה שמגדל ומשווק את התוצר התלוי למכירה מסחרית, בשיווק זה נמכרו 7 טון תותים. מדובר בצורת גידול שהגיעה מהולנד, התות התלוי מוגן מפני מזיקים ונטול חומרי הדברה. כמו כן המשק הינו מתקדם במיוחד ובו בקרי השקיה, דישון, ph, מילוי מי מטפיל, אקלים ולחות המשדרים התרעות מדי שעה למחשב. בנוסף, רונן מתמודד עם בעיית המים בערבה באמצעות התפלה ומערכת לאיסוף המים על מנת לבצע בהם שימוש נוסף.

המשמש והנקטרינה חוזרים לאחר 30 שנה
מזה 30 שנה שבערבה אין גידולי מטעים נשירים. בתחילת דרכם של הישובים היה ניסיון כושל לגידול נשירים במדבר. באמצעות מחקר במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה, גילו החוקרים מהי הכמות המדויקת של מנות הקור להן זקוקים עצי הפרי הנשירים (משמש, אפרסק, שסק ונקטרינה) ואיתרו את המקום הספציפי בערבה, בו יוכלו פירות מסוג זה לגדול: מושב פארן. בשל המיקום של פארן ורמת הקור שבמושב, הנעה בין 4 ל-5 מעלות פחות ממקומות אחרים בערבה, ועליית החום המתונה מאפשרת גידול של פירות מסוג זה.היתרון בגידול בערבה הינו משמעותי. לראשונה יהיה ניתן לשווק פירות מסוג זה כבר בתחילת חודש אפריל (כשלושה שבועות עד חודש מוקדם יותר).

ירקות ופירות

פלפל הצלף
חברת הזרע, המייצרת ומשווקת זרעי מכלוא של ירקות וגידולי שדה, הציגה זן זרע פלפל שפותח לאחרונה, הזוכה לשם 'צלף'. פיתוח המותאם לתנאי האקלים הייחודיים בארץ ולצרכים של המגדלים. היתרון של הזן החדש הינו בהתאמתו למזג האוויר בארץ בצורה המאפשרת תנובת יבול גבוה מאוד וכן זן בעל איכות גבוהה. מטרת הפיתוח היתה לאתר פתרון שייטיב עם המגדלים ויאפשר להם ליהנות מיבול גבוה ואיכותי. פלפל ה'צלף' מותאם לגידול גם במים מליחים. הפלפלים שומרים על גודלם לכל אורך הגידול, דרישה זו חשובה לשוק הייצוא. רמת היבול של 'צלף' גבוהה ומשתווה לזנים הגדולים. הפרי אסתטי ויפה ומתאים מאוד לייצוא לשווקים האירופאים.