Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

כל החידושים מהשדה

מעל ל-30 אלף איש יגיעו לפגוש את מיטב החקלאים, מרכזי הפיתוח, חברות הזרעים והמגדלים מרחבי הארץ, שיציגו את הפיתוחים והחידושים האחרונים בתחום התוצרת החקלאית הטריה; את הגידולים החדשים, שקורצים במראה מעוצב, מפתים בטעמים אקזוטיים, משודרגים בקליפות ובמאפיינים. התערוכה הבינלאומית לייצור ושיווק תוצרת חקלאית טריה, פרש אגרומשוב 2014

 

מאת: רוני נאור-חפרי |

מיטב החקלאים, מרכזי הפיתוח, חברות הזרעים והמגדלים מרחבי הארץ, מציגים את החידושים האחרונים בתחום התוצרת החקלאית הטריה, במסגרת התערוכה הבינלאומית לייצור ושיווק תוצרת חקלאית טריה, פרש אגרומשוב 2014. התערוכה מציגה את הגידולים החדשים, עם כל הפיתוחים והחידושים מהשדה, שקורצים במראה מעוצב, מפתים בטעמים אקזוטיים וייחודיים, משודרגים בקליפות ובמאפיינים המוכרים פחות.

התערוכה מתקיימת מדי שנה בגני התערוכ בתל אביב, ביוזמת קבוצת משוב. השנה צפויים לבקר בתערוכה מעל ל-30 אלף מבקרים, בהם עשרות משלחות של ארגונים, משקיעים ושחקנים מרכזיים מרחבי העולם בתחום החקלאות.

בין החידושים בתערוכה, גם קולורבי סגול, של עדן זרעים, מתאים לשתילה בחורף. הירק בעל עלווה ירוקה, בריאה וזקופה הצבועה מבפנים בלבן, וצבע הקליפה סגול עז. הוא בעל מרקם עדין וטעים ומאופיינת במבנה קולס כדורי.

סלק צהוב, גם הוא פרי פיתוח של עדן זרעים, נקרא בולדור בגלל הצבע הצהוב. זהו זן חדש שעדיין נמצא בשלבי ניסיון. הוא  מתאפיין בטעם משובח, כאשר צבעו החיצוני הוא כתום וצבעו הפנימי הוא צהוב.

עוד פיתוח של עדן זרעים הוא צנון שחור, אשר צבעו הפנימי לבן וצבעו החיצוני שחור. הירק מניב יבול גבוה והוא בעל עלווה בריאה.

את עגבניית ביף פיתחו בים תיכון זרעים. מדובר בזן עגבניות בעל פרי גדול במיוחד וצורה יחודית. היא עגולה ובעלת 6 עד 8 אונות, מאפיין המעניק לה מראה של פעם. היא גדלה בשטח פתוח ובעלת חיי מדף ארוכים יותר. בגלל גודלה היא נקראת גם עגבניית המבורגר.

לגזר הסגול, גם הוא פיתוח של ים תיכון זרעים, יש צבע ארגמן והוא עשיר בבטה קורטן ואנטי אוקסדנטי, כמו הילקופן.

כרוב העל קייל הוא גידול חדש של יופי של ירקות. הקייל זכה לכינוי סופר כרוב או כרוב על. זאת, הודות להרכבו התזונתי ותרומתו להפחתת הכולסטרול וצמצום מחוללי סרטן. הוא עתיד להפוך לאחד המרכיבים הקבועים על הצלחת ובמטבח הישראלי. הוא אמנם דומה לכרוב, אך הוא עולה עליו בתכולת הסיבים התזונתיים. בארץ הקייל גדל במשק של עומר עדין, במושב חצבה שבערבה, ומשווק לחנויות הירקות ברחבי הארץ דרך אגודת יופי של ירקות, בעין יהב.

מלפפון לב הוא גידול שמציגים בעין יהב. במיוחד לחובבי הגורמה פיתחו מגדלי עין יהב, שבחצבה, מלפפון בצורת לב ומלפפון בצורת כוכב, שיעשו לילדים חשק לאכול ירקות. המלפפונים גדלים בעיצוב מיוחד הודות לשיטת גידול שנשמרת בסודיות.

גידול נוסף שמציגים חקלאי עין יהב הוא דלעת ענק. מדובר בדלעות ענק, שמגיעות לאורך של למעלה ממטר ומשקלן מגיע עד 40 ק"ג. את הדלעות גידלו החקלאים רמי שדה ושוני גל, שנעזרו בתנאי מזג האוויר המצוינים בערבה, בעזרתה של שמש שמאירה כמעט בכל ימי החורף ובמי ההשקיה המיוחדים כדי להגיע לגודל הענק. בניגוד לדלעות הנפוצות, בדלעות הענק אין אויר ולכן משקלן גדול במיוחד. מחירה של דלעת אחת מגיע ללמעלה מ-100 שקל, אולם הן לא נמכרות ישירות לצרכנים, אלא מועברות למפעל חיתוך ומשווקות ברשתות ובחנויות כשהן חתוכות וארוזות.

עץ הבזיל הוא פיתוח של משתלות חישתיל והוא גדל באמצעות טכנולוגיה יחודית של הרכבת צמח הבזיליקום על גבי כנה - מערכת שורשים חזקה של צמח אחר. התוצאה היא צמח חזק בעל טעם יחודי וכושר התחדשות משופר אחרי קטיף העלים. הודות לעמידותו הגבוהה למחלות ופגעי אקלים הוא נזקק לשימוש מועט בחומרי הדברה. כך הוא מספק תבלין טרי, נקי ובריא. עלי עץ הבזיל קטנים ארומטיים וטעימים במיוחד ויכולים להעשיר כל סלט, מרק ותבשיל.

עוד תוצג בתערוכה, בננת פלאטנו בטעם תפוח אדמה ממטע בננות החוף. זוהי בננה יחודית המכילה יותר עמילן מאחיותיה הבננות הרגילות. לכן היא מקבילה למנת פחמימה ובטעמה גם לתפוח אדמה. הפרי גדול יותר מהבננה המוכרת בארץ, הוא בעל טעם של תפוח אדמה ואוכלים אותו ירוק. הוא טוב בעיקר לטיגון ואפיה דווקא וכשהוא צהוב אז טעמו דומה לזה של בטטה.

עגבנית בצורת אגס בצבע צהוב של תומטק, זועגבניה חדשה המאופיינת בצורה אגסית. היא מתוקה להפליא בטעמה ובולטת בצבע הצהוב למול אחיותיה האדומות. בנוסף ניתן למצוא את העגבניות הכתומות שצבען כתום כתפוח או כתום גזר. הן עתירות בוויטמינים ומהוות תחליף לממתקים עבור ילדים. העגבניות גדלות כאשכול בצורה של עגבניות שרי או עגבניות רגילות. הן נקטפות כאשכול כאשרהשדרה הירוקה שלהן היא המדד למידת הטריות והיא עתירה בשמן אתרי ובעלת ריח וארומה לבישול, בדומה לעגבניות של פעם.